Onze chauffeurs in den vreemde

Moses,
zuidelijk Afrika
Enthousiaste allesweter
Moses Koileken Olenkapiani is een begrip in zuidelijk Afrika. Iedereen op de route Kaapstad-Nairobi kent de 45-jarige chauffeur, die ‘zijn’ Djoserreizigers al ruim tien jaar een onvergetelijke reis bezorgt. Moses is getrouwd, heeft twee kinderen en woont in Narok, een dorp in het hart van Masaai land, zo’n tweeënhalf uur ten zuidwesten van Nairobi. Vol enthousiasme leidt hij groep na groep door Zuid-Afrika, Namibië, Botswana, Zambia, Malawi, Tanzania en Kenia. Zijn kennis over deze landen is enorm; heb je een vraag, Moses heeft het antwoord. Zijn favoriete stops zijn Ratelgat, Sesriem en natuurlijk de nationale parken, waar hij van kan blijven genieten. In Etosha zag hij ooit zes leeuwen een zebra verorberen en op zo’n honderd meter afstand een zwarte neushoorn passeren. ‘Amazing!’, aldus Mozes.
Op de vraag waarom mensen deze reis moeten boeken zegt hij: ‘Because it gives them enough time to see our lands of imagination’. Vervelen gaat dit werk volgens eigen zeggen nooit, want de prachtige, afwisselende natuur in de diverse landen blijft fascineren. Wat Moses zo leuk vindt aan zijn werk is dat hij hierdoor de kans krijgt om mensen uit andere landen te leren kennen en hen zo veel mogelijk te vertellen over zijn geliefde Afrika. Zijn motto: You can have all the money in the world but you can’t buy the things that I’ve seen on my trips!
Charlie,
Nieuw-Zeeland
Charmante natuurliefhebberEén van de vaste Djoserchauffeurs op het Noordereiland in Nieuw-Zeeland is Charlie. De 61-jarige Nieuw-Zeelander, wiens voorouders uit Schotland komen, heeft de afgelopen jaren al heel wat reizigers Nieuw-Zeeland laten zien. In de wintermaanden, wanneer er geen Djoserreizen in Nieuw-Zeeland zijn, kijkt Charlie alweer uit naar de zomer en naar alle nieuwe reizigers die hij dan zal ontmoeten. Zijn Nieuw-Zeelandse humor maken de busritten altijd erg gezellig.
Charlie kent het Noordereiland tot in detail en kan de reizigers daarom de mooiste plekjes laten zien, met vaak adembenemende uitzichten. Hij weet overal leuke restaurantjes te vinden en geniet ervan om de reizigers te leren kennen en hen te vertellen over ‘zijn’ Nieuw-Zeeland. Vooral zijn verhalen over de diverse eilanden en bergen die zijn ontstaan door vulkaanuitbarstingen, boeien de reizigers. Tijdens de reis laat hij zijn groepen dan ook graag de geisers, warmwaterbronnen en kokende modderpoelen zien die Nieuw-Zeeland zo kenmerken. Uiteraard waarschuwt hij zijn ‘Angels’, zoals hij zijn vrouwelijke Djoserreizigers ook wel noemt, ervoor dat ze, als ze het Zuidereiland ook nog willen zien, in plaats van een 'natuurlijk modderbad' te nemen beter naar een van de Spa’s kunnen gaan!
Pablo,
Ecuador

Avontuurlijke duizendpoot
De enorme afwisseling aan natuur en cultuur, die je in het kleine Zuid-Amerikaanse Ecuador aantreft, sluit prachtig aan bij de veelzijdigheid en het enthousiasme van een van de meest waardevolle Djoserchauffeurs: Pablo. Pablo Ruano werd 42 jaar geleden geboren op een Ecuadoraans stukje platteland in de buurt van de woelige Colombiaanse grens. Al tien jaar lang neemt hij Djoserreizigers mee op avontuur, dat hij mede gestalte geeft.
Met zijn kapmes op zak en inmiddels gezegend met een grote Nederlandse vocabulaire, is niets hem te gek om ‘zijn’ reizigers Ecuador te laten beleven. Hij haalt onbekende vruchten uit de hoogste bomen, leidt trektochten tot diep in de jungle, staat in de keuken als de groep iets speciaals wil eten en loodst zijn bus bij slecht weer veilig langs aardverschuivingen, door sneeuwvelden en ondergelopen wegen.
Pablo vindt het heerlijk om zijn Ecuador, de wereld in het klein, aan vaak al even enthousiaste Djoserreizigers te laten zien. Hij heeft er al vele intensieve contacten aan overgehouden. Eén van zijn levensfilosofieën luidt: ‘Als ik dan toch drie weken van mijn gezin - drie kinderen van rond de 20 - gescheiden ben, kan ik het beste mijn hele ziel en zaligheid in de rondreis leggen om zo een mooie tijd te beleven met de groep’.




Volg ons op:
Tel: 09 223 00 69