Reis zoeken

Soort reis
> Rondreis (148)
> Junior-reis (55)
> Fietsreis (13)
> Wandelreis (18)
> Themareis (13)
Regio
> Afrika (30)
> Azië (69)
> Europa (40)
> Midden- en Zuid-Amerika (35)
> Midden Oosten (43)
> Noord-Amerika en Oceanië (23)
Met oog voor
> Culinair (2)
> Cultuur (71)
> Eclipsreizen (3)
> Festivals (5)
> Korte reis (8)
> Natuur (52)
> Reizen door meerdere landen (18)
> Safarireizen (18)
> Stedentrip (4)
> Winterreizen (3)
> Woestijnreizen (3)
Reisduur
> 0-9 dagen (36)
> 10-15 dagen (56)
> 15-20 dagen (73)
> 20-25 dagen (90)
> 25 dagen of langer (26)
Vertrekperiode
> 2012 (234)
> Voorjaar 2012 (155)
> Zomer 2012 (196)
> Najaar 2012 (188)
> Winter 2012 (109)
> Februari 2012 (22)
> Maart 2012 (31)
> April 2012 (91)
> Mei 2012 (91)
> Juni 2012 (48)
> Juli 2012 (165)
> Augustus 2012 (88)
> September 2012 (133)
> Oktober 2012 (122)
> November 2012 (55)
> December 2012 (97)
> 2013 (181)
> Voorjaar 2013 (152)
> Zomer 2013 (2)
> Winter 2013 (98)
> Januari 2013 (44)
> Februari 2013 (69)
> Maart 2013 (52)
> April 2013 (108)
> Mei 2013 (79)
> Juni 2013 (2)
Prijs
> Tot € 1000 (9)
> Tot € 1500 (54)
> Tot € 2000 (108)
> Tot € 2500 (164)
> Tot € 3000 (203)

Rondreis Egypte, Nijlvallei en El Minya15 dagen

Prijs vanaf € 1.195,-

Boeken

Tijdens deze tweeweekse rondreis zie je de belangrijkste culturele bezienswaardigheden van Egypte. Bij Caïro kun natuurlijk de piramides van Sakkara en Gizeh bezoeken en over de bazaar slenteren. Bij Aswan maken we een tocht over de Nijl met een felucca en is een excursie naar Abu Simbel mogelijk. In Luxor staat de Vallei der Koningen op het programma. Bij El Minya bezoek je de opgravingen van farao Echnaton om daarna met de KLM weer huiswaarts te vliegen.

Deze reis wordt ook uitgevoerd met kleine groepen van 4 tot 7 personen. In dat geval gaat er een lokale Engelssprekende reisbegeleider mee die van alles kan vertellen over Egypte. Bij groepen vanaf 8 personen wordt de reis begeleid door een Nederlandse reisbegeleider
 

Deze reis wordt ook uitgevoerd met kleine groepen van 4 tot 7 personen. In dat geval gaat er een lokale Engelssprekende reisbegeleider mee die van alles kan vertellen over Egypte. Bij groepen vanaf 8 personen wordt de reis begeleid door een Nederlandse reisbegeleider.



 
 

  1. Amsterdam - Cairo
  2. Cairo
  3. Cairo, excursie Memphis, Sakkara en Gizeh
  4. Cairo – Dashur - El Fayum
  5. Al Fayum - Meidum - El Minya
  6. El Minya - Beni Hassan - El Amarna - Assyut
  7. Assyut - Abydos - Denderah - Luxor
  8. Luxor
  9. Luxor, excursie Thebe
  10. Luxor
  11. Luxor - Edfu - Kom Ombo - Aswan
  12. Aswan
  13. Aswan - nachttrein naar Cairo
  14. Cairo
  15. Cairo - Amsterdam

Caïro

Dag 1 Amsterdam - Caïro
Dag 2 aankomst Caïro
Dag 3 Caïro, excursie Memphis, Sakkara en Gizeh

Caïro kun je het beste zoveel mogelijk lopend verkennen. Dit is de leukste manier om direct met de stad en haar bewoners in contact te komen. Om een indruk te krijgen van de grootte van deze metropool kun je te voet naar de Caïro Tower gaan, waar de lift je naar de bovenste verdieping brengt voor een fantastisch uitzicht. Met een beetje geluk zie je in de verte de piramides van Gizeh liggen.

Op de terugweg loop je langs het Egyptisch museum waar je met gemak een aantal uren kunt ronddwalen. Wanneer het je duizelt van de mummies en schatten van Toetanchamon kun je in de buurt lunchen of een broodje kopen.
In de reissom is een dagexcursie naar Memphis, Sakkara en Gizeh inbegrepen. We vertrekken daarbij vroeg in de ochtend naar het 25 kilometer ten zuiden van Caïro gelegen Memphis, ooit hoofdstad van het oude Egypte.

Na een kort bezoek rijden we door naar het gravencomplex van Sakkara, waar de piramide van Djoser en graven van edelen zijn te bezichtigen. Onze eigen gids vertelt je de geheimen van de faraonische grafcultuur. Onderweg naar de noordelijker gelegen piramides van Gizeh is er gelegenheid tot lunchen. De drie piramides bij Gizeh en de imposante Sfinx kun je op je gemak van alle kanten bekijken, eventueel vanaf de rug van een kameel. Aan het eind van de middag brengt de bus je weer naar het hotel.

El Fayum, El Minya, Asyut

Dag 4 Caïro – Dashur – El Fayum
Dag 5 El Fayum – Meidum – El Minya
Dag 6 El Minya – Beni Hassan – El Amarna - Asyut

Met onze eigen bus reizen we vanuit Caïro stroomopwaarts langs de imposante bouwwerken van de verschillende farao’s. Met een goede voorbereiding herken je de verschillen tussen de opeenvolgende dynastieën. Al in Dashur merk je dat je de toeristische trekpleisters achter je hebt gelaten en kun je in alle rust de knikpiramide van Snofur bezoeken.

Als je tegen zonsondergang het Qarunmeer buiten El Fayum bezoekt zul je zeker onder de indruk zijn van het uitzicht over het meer, de woestijn en de waterraderen die in deze oase al van oudsher voor de irrigatie zorgen. Vanuit dit vruchtbare deel van de Nijlvallei gaan we via de piramide van Meidum naar El Minya, dat gelegen aan de Nijl, de uitvalsbasis bij uitstek is voor een bezoek aan El Amarna en de overblijfselen van Achetaton.

Deze stad is het restant van de poging van de eigenzinnige farao Achnaton om een nieuwe godsdienst te stichten. Hij bouwde hiervoor een nieuwe hoofdstad, waar in de puinhopen de beroemde buste van Achnatons vrouw Nefertiti is gevonden. Deze excursie naar het dorp El Amarna en de nabijgelegen rotsgraven van Beni Hassan uit het Midden-Rijk zijn in de reissom inbegrepen. De rit naar Asyut voert ons langs talloze stadjes en dorpjes en biedt een prachtig uitzicht op landbouwgebieden en de Nijl.

Luxor

Dag 7 Asyut – Abydos - Dendera – Luxor
Dag 8 Luxor
Dag 9 Luxor
Dag 10 Luxor, westoever

Vanuit Asyut, de geboorteplaats van de vroegere president Gamal Abdel Nasser, brengt onze bus ons over het Egyptische platteland naar Luxor. Onderweg brengen we een bezoek aan Abydos en Dendera. Zowel de Hathortempel in Dendera, de tempel van Seti I in Abydos zijn zeer de moeite waard. Vanaf het Middenrijk, rond 2000 v.C. ontwikkelden de heersers Weset, zoals Luxor toen heette, tot een bloeiende stad.

De stad werd verfraaid met talloze tempels. In het centrum van dit gezellige en drukke stadje ligt de grote Luxortempel. Vanuit deze tempel leidde een laan geflankeerd met sfinxen naar het enkele kilometers noordelijker gelegen tempelcomplex van Karnak. De restanten van deze laan zie je wanneer je je per koets naar deze tempel laat vervoeren. Ook kun je voor een klein bedrag een fiets huren om Luxor en de tempels van Karnak te verkennen.

De fiets is ook een leuke manier om de omgeving van Luxor te verkennen. Zo kun je de fiets op de lokale pont zetten en na enkele tempels en graven op de westelijke Nijloever tussen suikerrietplantages en door kleine dorpjes te fietsen. Het moderne museum van Luxor is klein, maar beschikt over enkele bijzondere voorwerpen en beelden die zijn gevonden in de omliggende graven en tempels.

Op een van de dagen staat vervoer beschikbaar voor een bezoek aan de tempels op de westoever en de rotsgraven in de vallei der Koningen. De heersers uit het Midden-Rijk lieten hier hun graven in de rotsen uithouwen en voorzien van prachtige schilderingen en reliëfs. Indrukwekkend en mooi tegen de rotswand gelegen is de aan Hatsjepsoet gewijde tempel van Deir el-Bahari. Op de terugweg passeer je de tempels van Ramses II en Medinet Habu en bezoek je het dorp van de handwerkers.

Bij de bezoeken aan al deze bezienswaardigheden word je begeleid door een gids, die de bijzondere kanten van de beroemde Egyptische oudheden voor je belicht.

Aswan

Dag 11 Luxor - Aswan
Dag 12 Aswan
Dag 13 Aswan – nachttrein naar Cairo
Dag 14 Cairo
Dag 15 Cairo - Amsterdam

We verlaten Luxor en rijden met de bus via verschillende bezienswaardigheden richting Aswan. Onderweg stoppen we bij Edfu en Kom Ombo, alvorens we in Aswan aankomen. Gedurende je verblijf is er volop gelegenheid om de gezelligheid van dit stadje op je in te laten werken. Verzuim niet om over de bazaar met zijn typische Nubische sfeer te slenteren.

In de reissom inbegrepen is een excursie naar de 10 km ten zuiden van Aswan gelegen High Dam, de stuwdam die het Nasser-meer deed ontstaan, en op de terugweg stappen we in een bootje dat ons overzet naar het eilandje waar de beroemde tempels van Philae zijn heropgebouwd. Vanuit Aswan zijn daarnaast enkele interessante facultatieve uitstapjes te maken. Met een felucca kun je de eilandjes in de Nijl bezoeken. Je legt aan bij Elefantine-eiland, waar een klein museum en een Nilometer te bezichtigen zijn. Daarna vaar je naar de andere Nijloever.

Verderop in de woestijn staat de ruïne van het Simeonsklooster waar je lopend of per kameel heen kunt gaan. Aan deze zijde van de Nijl liggen verschillende Nubische dorpjes. Tijdens deze eilandexcursie kun je een dorpje bezoeken om er wat rond te kijken en om er te lunchen bij de bootsman.

Driehonderd kilometer ten zuiden van Aswan ligt Abu Simbel, waar de rotstempels van Ramses II en zijn vrouw Nefertari door UNESCO op de oevers van het Nassermeer zijn geplaatst. De reisbegeleid(st)er kan een facultatieve excursie organiseren, waarbij we met onze eigen bus en in eigen tempo de unieke tempels bezoeken. De reis door de woestijn is lang, maar zeer de moeite waard. De bus vertrekt zeer vroeg, zodat je de tempels 's ochtends op je gemak kunt bekijken. Ook een duurdere excursie met het vliegtuig is mogelijk.

Met een comfortabele nachttrein reizen we in 2-persoonscouchettes terug naar Caïro. De dag erna heb je nog volop de tijd om rond te dwalen en je laatste souvenirs te kopen. Tijdens je verblijf in Caïro dien je zeker een bezoek te brengen aan de oude islamitische wijk van Caïro, waar de Ibn Tulun, de al-Rifai en de Sultan Hassan-moskee de moeite van een bezoek waard zijn. Loop dan ook even naar de nabijgelegen citadel, vanwaar je over de stad kunt uitkijken.

Via een wirwar van straatjes en steegjes kun je vervolgens doorlopen naar de Khan el Khalili, de grootste goud-, specerijen-, snuisterijen- en souvenirmarkt van Caïro. Eetgelegenheden zijn er te over rondom het plein voor de nabijgelegen moskee van Hussein. Je kunt daar ook een, zelf samen te stellen, zoete of hartige pannenkoek proberen. Over de Muski-straat, die wordt gedomineerd door levendige straathandel, kun je vervolgens naar het hotel terug, lopend of met één van de vele goedkope taxi's.

Ook heel interessant is het oudste gedeelte van de stad, koptisch Caïro. De metro brengt je naar deze wijk, waar je het koptisch museum, een synagoge en een aantal oude kerken op Romeinse funderingen kunt zien. Dan zit de reis erop en vliegen we weer terug naar Amsterdam.

Op weg met Djoser:

Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. Het principe 'vrijheid-blijheid' houdt in, dat de reisdagen en enkele excursies die bij de reis zijn inbegrepen vastliggen, maar dat de resterende tijd vrij is in te vullen. Uiteraard ben je nooit verplicht om aan een excursie deel te nemen. Bij alle excursies zijn entreegelden dan ook exclusief zodat je zelf kan bepalen of je mee naar binnen wilt. Wie er liever zelf op uitgaat heeft daartoe alle vrijheid. Op die manier leer je Egypte immers het beste kennen. De maximale groepsgrootte voor deze reizen is 20 personen.

Prijs v.a.: € 1.195,-

Toeslag 1persoonskamer: € 175,-

Vertrekdata 2012

Datum Extra informatie Beschikbaarheid Prijs  
30 Maart voldoende € 1.195,- Boek nu
27 April ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
25 Mei voldoende € 1.215,- Boek nu
08 Juni ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
20 Juli ruim voldoende € 1.315,- Boek nu
07 September ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
21 September ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
05 Oktober ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
16 November voldoende € 1.215,- Boek nu
21 December ruim voldoende € 1.415,- Boek nu

Vertrekdata 2013

Datum Extra informatie Beschikbaarheid Prijs  
18 Januari ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
15 Februari ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
29 Maart ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
19 April ruim voldoende € 1.215,- Boek nu
03 Mei ruim voldoende € 1.215,- Boek nu

Inclusief

Vliegreis met KLM, luchthavenbelasting, veiligheidstoeslag, brandstoftoeslag, vervoer, hotelovernachtingen met ontbijt, couchettes in nachttrein met diner en ontbijt, excursies volgens programma, Nederlandse reisbegeleiding, lokale gids dag 4 t/m 7. 

Exclusief

reisverzekering, overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies, fooien, visum, persoonlijke uitgaven, etc.

Wijzigingen voorbehouden.

Landarrangement

De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt €895

Hotelverlenging

Hotelverlenging: verlenging mét accommodatie in Cairo bij te boeken. In Cairo verblijf je vooraf of na afloop in een centraal gelegen middenklasse hotel. De prijs is vanaf € 24,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 48,- per nacht.
De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven.
Klik hier voor meer informatie over de hotels.

Vluchttoeslagen (inbegrepen)

Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. In de gepubliceerde reissom is een totaalbedrag voor deze toeslagen opgenomen. Deze bedragen zijn frequent onderhevig aan veranderingen door nieuwe belastingen/toeslagen en wijzigingen in de kosten van brandstof. Indien van toepassing berekent Djoser een verhoging alsnog door. Voor deze reis is in de reissom een totaalbedrag aan luchthavenbelastingen/toeslagen opgenomen van ongeveer €

220,-

Groepssamenstelling

Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. Het minimum aantal deelnemers is meestal 8, het maximum 20. Bij de reizen binnen Europa en in Indonesië is de maximale groepsgrootte 22 personen.

Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.

Belgische geinteresseerden kunnen contact opnemen met Djoser - Divantoura te Gent (09 223 00 69).
 

Reisbegeleiding en gidsen

Deze reis wordt ook uitgevoerd met kleine groepen van 4 tot 7 personen. In dat geval gaat er een lokale Engelssprekende reisbegeleider mee die van alles kan vertellen over Egypte. Bij groepen vanaf 8 personen wordt de reis begeleid door een Nederlandse reisbegeleider.

Vervoer

Het vluchtschema van KLM is, onder voorbehoud van wijzigingen:

Amsterdam - Cairo   17:25 - 23:05
     
Cairo - Amsterdam   01:05 - 05:10


Vanaf 25 maart 2012 zijn de vluchttijden als volgt:

Amsterdam - Cairo   21:10 - 01:30*
     
Cairo - Amsterdam   03:25 - 08:05


*Aankomst de volgende dag

Tijdverschil: in Egypte is het één uur later dan in Nederland.

Landarrangement: de prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt voor deze reis € 845,-.

In Egypte maken we gebruik van veel verschillende vervoermiddelen. De meeste trajecten worden afgelegd met een voor ons gereserveerde bus met chauffeur. De bus is voorzien van airconditioning. Onderweg worden er, indien mogelijk, regelmatig stops gemaakt, zoals bij de tempels in Kom Ombo en Edfu tijdens de reis van Luxor naar Aswan.

Overheidsmaatregelen hebben bepaald dat het soms verplicht is om te vertrekken op vastgestelde tijden. Hierdoor kunnen wachttijden ontstaan bij controleposten of door het rijden in konvooi. We kunnen daardoor niet altijd stoppen wanneer en hoe lang we willen.

Vanuit Aswan reizen we terug naar Cairo in een nachttrein met comfortabele tweepersoonscouchettes. Tijdens deze treinreis zijn diner en ontbijt inbegrepen.

Accommodatie

In Egypte maken we gebruik van driesterrenhotels. Alle kamers zijn voorzien van douche/toilet en airconditioning. In Cairo overnachten enkele groepen in een koloniaal hotel in het centrum, waar de glorie van het verleden nog steeds de sfeer bepaalt. Andere hotels in de hoofdstad zijn modern en beschikken over alle gemakken. In Aswan slaap je in een comfortabel hotel met zwembad.

Eénpersoonskamer: Alleenreizenden worden, in goed overleg, ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer en –couchette boeken tegen de daarvoor geldende toeslag van € 175,-.

Hotelverlenging: verlenging mét accommodatie in Cairo bij te boeken. In Cairo verblijf je vooraf of na afloop in een centraal gelegen middenklasse hotel. De prijs is vanaf € 24,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 48,- per nacht. De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven.

Reisdocumenten

  • vliegticket: voor deze reis wordt gebruik gemaakt van een e-ticket. Zonder e-ticket kunt u geweigerd worden op de luchthaven. Meer informatie over de vlucht ontvangt u ongeveer 2 weken voor vertrek.
  • paspoort, dat nog zes maanden na vertrek geldig is.
  • groepsvisum Egypte ontvang je bij aankomst in Cairo. Kosten visum plus administratiekosten bedragen € 25,- (vermeld op de factuur).

Geldzaken

Het Egyptische pond is € 0,14 waard.
Voor een euro krijg je 7 pond.
Voor de actuele koers kijk op www.oanda.com/convert/classic.

Pinnen: is in Cairo, Aswan en Luxor op vele plaatsen mogelijk.
Contant: euro’s. Excursies die je reisbegeleider organiseert verzoeken we je in euro's te betalen.
Creditcards worden bijna overal geaccepteerd.

Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 200,- per persoon per week.
Entreegelden variëren omgerekend van € 2,- tot € 8,- per bezienswaardigheid. Houd er rekening mee dat dit bedrag behoorlijk oploopt wanneer je alle bezienswaardigheden wilt bezichtigen. Denk er tevens aan dat je ook extra dient te betalen voor je fototoestel of videocamera wanneer je een museum, tempel of graftombe bezoekt.

Het is in Egypte gebruikelijk om voor verleende diensten fooien te geven. Om te voorkomen dat je steeds kleingeld aan fooien moet uitdelen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld waaruit gezamenlijke tips voor hotelpersoneel, chauffeurs e.a. worden betaald.

Bagage

Gezien de vaak beperkte bagageruimte in de bussen verzoeken we om de bagage te beperken tot zo’n 12-15 kg per persoon. We verzoeken daarnaast om een weekendtas of rugzak mee te nemen. Deze zijn gemakkelijker op te bergen in de verschillende vervoermiddelen.

Voor deze reis raden we je aan om lichte kleding mee te nemen en schoenen waar je goed op kunt lopen. Voor de avonden kan een trui of jack aangenaam zijn. Wandel- of bergschoenen heb je voor deze reis echter niet nodig en ook je slaapzak kan in de kast blijven.

Wat niet mag ontbreken in je bagage is iets voor op je hoofd en zonnebrandcrème. Voor een bezoek aan piramides en tempels is een zaklamp handig.

Klimaat en geografie

Een reis naar Egypte maken kan eigenlijk het hele jaar door. Iedere periode heeft zo zijn voordelen. In de zomer is het er droog en warm. De hoge temperaturen zijn echter goed te verdragen vanwege de lage luchtvochtigheid en de wind die bijna altijd vanuit het noorden waait. Wanneer je 's ochtends vroeg opstaat en 's middags siësta houdt heb je niet zoveel last van de warmte. Een voordeel van de zomer is ook dat er minder toeristen zijn. In de wintermaanden is het redelijk koel, van november tot en met maart kan er zelfs nog wel eens een bui vallen in Cairo. De nachten zijn in de winter koud, in het voorjaar koel en in de zomer warm.

Maaltijden

Alle ontbijten zijn tijdens deze reis inbegrepen, net als het diner in de trein van Aswan naar Cairo. Zo blijft er eveneens voldoende ruimte over om op eigen gelegenheid de Egyptische keuken te verkennen. Lekker eten vormt tenslotte een groot deel van een geslaagde vakantie. De reisbegeleiding informeert je over goede restaurantjes, zodat je direct kennis kunt maken met gerechten als kofta, foel en ta'amiyya. Het leidingwater in Egypte is niet veilig om te drinken en smaakt vreselijk vanwege de grote hoeveelheid chloor. Mineraalwater is voor een klein bedrag overal in hele en halve literflessen te koop.

Veel hotels in Egypte organiseren op Kerst- en Oudejaarsavond een speciaal feestdiner met entertainment voor de hotelgasten. Hiervoor wordt meestal een verplichte toeslag geheven, los van de vraag of men al dan niet deelneemt aan dit diner. De hoogte van deze toeslag kan oplopen tot € 75 per persoon. Hotels maken in de regel pas kort tevoren bekend of een verplichte toeslag zal gelden, zo mogelijk melden we je dit nog in de informatie die je voor vertrek van ons ontvangt.
 

Gezondheid

Voor Egypte wordt vaccinaties aangeraden tegen DTP en hepatitis A.
Informeer in elk geval bij je huisarts of de plaatselijke GGD, die op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering www.lcr.nl of www.itg.be. Het is wel verstandig goed te letten op wat je eet. Tevens raden we je aan een kleine medische kit mee te nemen met o.a. aspirine en middelen tegen darmstoornissen. Een zoutoplossing (als ORS) tegen uitdroging komt zeker van pas. De reisbegeleiding is overigens ook in het bezit van een medische set, met daarin steriel medisch hulpmateriaal.

Hotelverlenging

Hotelverlenging: verlenging mét accommodatie in Cairo bij te boeken. In Cairo verblijf je vooraf of na afloop in een centraal gelegen middenklasse hotel. De prijs is vanaf € 24,- op basis van logies/ontbijt in een tweepersoonskamer per persoon per nacht. De prijs voor een eenpersoonskamer bedraagt € 48,- per nacht.
De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven.
Klik hier voor meer informatie over de hotels.

Hoe zijn de Djoserhotels in Egypte?

In Egypte maken we gebruik van driesterrenhotels. Alle kamers zijn voorzien van douche/toilet en airconditioning. In Cairo overnachten enkele groepen in een koloniaal hotel in het centrum, waar de glorie van het verleden nog steeds de sfeer bepaalt. Andere hotels in de hoofdstad zijn modern en beschikken over alle gemakken. In Aswan slaap je in een comfortabel hotel met zwembad.

Voor foto's van hotels kijk op www.djoser.nl/midden_oosten/_acc/

Hoe is de elektriciteitsvoorziening in Egypte?

De netspanning (220 volt) en de stopcontacten zijn hetzelfde als in Nederland.

Kan ik tijdens de reis naar huis bellen of e-mailen?

Je kunt overal gemakkelijk telefoneren via het vaste net. Mobiele telefonie is, zeker in het Nijldal, redelijk goed mogelijk. Informeer voor vertrek even bij je provider. Internetcafés vind je op veel plaatsen, maar niet overal met een snelle verbinding.

Hoe luxe is de nachttrein?

De Egyptische slaaptrein is van alle gemakken voorzien. Tijdens het inbegrepen diner wordt je zitplaats in je een- of tweepersoonscouchette omgebouwd tot bed. Zelf bepaal je de temperatuur in je couchette en ’s morgens wordt je gewekt door een steward die je een ontbijt komt brengen.


 

Welke excursies zijn inbegrepen?

In de steden Cairo, Luxor en Aswan zijn excursies inbegrepen. Vanuit Cairo maken we met een ervaren gids een tocht naar Memphis, Sakkara en Gizeh, waar je de bekendste piramides ziet. In Luxor brengt de gids je naar de westoever waar het Dal der Koningen, de tempel van Hatsjepsoet en de graven van de handwerkers liggen. De gids gaat ook mee naar het tempelcomplex van Karnak. Vanuit Aswan maken we een excursie naar de grote stuwdam, de onvoltooide obelisk en het tempeleiland Philae. In El Minya bezoek je El Amarna en de graven van Beni Hassan.

Welke maaltijden zijn inbegrepen?

In de nachttrein van Aswan naar Cairo krijg je ’s avonds een diner aangeboden en ’s ochtends een ontbijt. Bij de hotelovernachtingen is het ontbijt inbegrepen en bepaal je ’s middags en ’s avonds zelf waar en wat je eet.

Hoe is de reisbegeleiding geregeld tijdens deze reis?

De reis wordt begeleid door een Nederlandse reisbegeleider. De reisbegeleid(st)er is geen gids en mag dus geen rondleidingen geven. Uiteraard vertelt hij of zij wel zoveel mogelijk over het dagelijkse leven en de cultuur en geeft hij/zij praktische tips over restaurants, openingstijden, mogelijke excursies, entreeprijzen enzovoorts. Voor vragen, opmerkingen of klachten kunt u altijd bij hem/haar terecht. Op het traject van Cairo tot aankomst in Luxor wordt u daarnaast begeleid door een professionele Egyptische gids. Tijdens dit deel van de reis wordt u regelmatig begeleid door de Egyptische politie.

Hoe kom ik aan een visum voor Egypte?

Voor een bezoek aan Egypte regelt Djoser het groepsvisum. Hiervoor wordt per persoon €  25,00 in rekening gebracht op de factuur. Belangrijk is dat Djoser, uiterlijk een maand voor vertrek, de actuele paspoortgegevens ontvangt. Het paspoort dient bij vertrek uit Egypte nog 6 maanden geldig te zijn. Voor reizigers met een andere nationaliteit dan de nederlandse gelden andere voorwaarden.

Kan ik een excursie maken naar Abu Simbel?

Vanuit Aswan is het mogelijk om een facultatieve excursie te maken naar Abu Simbel, waar Unesco de rotstempels van Ramses II en zijn vrouw Nefertari naar de oever van het Nassermeer heeft verplaatst. Bij voldoende interesse kunnen we deze excursie met de Djoserbus uitvoeren. Het is een rit van 3½ uur heen en 3½ uur terug en je hebt ruim twee uur de tijd bij het complex. De kosten voor het vervoer hangen af van de belangstelling. Wil je liever vliegen naar Abu Simbel, dan kost dat meer. Rekening houdend met inchecktijden e.d. heb je bij de tempels ongeveer evenveel tijd als wanneer je per bus gaat.

Hoe reis ik in Egypte?

We beschikken over een eigen ruime bus met airconditioning. Het traject van Aswan naar Cairo leggen we af in een nachttrein met 2-persoons couchettes. www.vervoer.djoser.nl

Wat is de beste reistijd voor Egypte?

Egypte is het hele jaar door geschikt als reisbestemming. Ook het warme zomerseizoen is een goede reisperiode, de lucht is dan warm en droog. Over het algemeen worden de excursies in de ochtend georganiseerd, zodat je in de middag bijvoorbeeld de schaduw kunt opzoeken in een gezellige soek, om mooie souvenirs te kopen. Bij de meeste hotels kun je ook heerlijk relaxen aan het zwembad. Ramadan is in 2008 van 2 september t/m 1 oktober.

Ramadan valt in 2011 tussen 1 en 30 augustus met het Suikerfeest op 31 augustus.

Uit hoeveel personen bestaan de groepen?

De Djoser groepen op deze reizen bestaan uit gemiddeld 16 personen. De maximale groepsgrootte is 20.

Waar kan ik geld wisselen?

De gemakkelijkste manier om aan Egyptische ponden te komen is met je pinpas, uit de geldautomaat. In alle grote plaatsen zijn pinautomaten, maar neem ook wat contante euro’s mee, want de automaten werken niet altijd. Contant geld wisselen is wel moeizamer, de banken hanteren beperkte openingstijden. Houd er rekening mee dat je per persoon per week minimaal 200 euro kwijt bent aan zaken als excursies en maaltijden.

Gelden er kledingvoorschriften voor Egypte?

In het overwegend islamitische Egypte wordt, zeker op het platteland, gepaste kleding op prijs gesteld. Dit betekent voor zowel mannen als vrouwen: kleding die de schouders, bovenarmen en knieën bedekt.

Stel hier je eigen vraag?

Waarom Djoser?

  • Djoser al 25 jaar dé Egypte specialist!
  • Rechtstreekse vluchten met KLM
  • Kleinere groepen mogelijk: Groepsgrootte vanaf 4 personen
  • Nederlandse reisbegeleiding bij groepen groter dan 8 personen
  • Professionele lokale gids tijdens excursies
  • Overnachtingen in comfortabele hotels mét ontbijt
  • Cultuur van het Nijldal, inclusief de Amarna-periode
  • Excursie Memphis, Sakara en Gizeh inbegrepen
  • Excursie Westoever en Vallei der Koningen inbegrepen
  • Excursie Philea Island inbegrepen
  • Bezoek Abydos, Esna, Edfu en Kom Ombo
  • Bezoek weinig bezochte piramiden bij Dashour en Meidum
  • Comfortabele slaaptrein Aswan - Cairo met diner en ontbijt

Klantwaardering: 7,7 i Dit cijfer is een gemiddelde waardering van onze reizigers.