Rondreis Iran15 dagen
Iran is geen bestemming voor het grote toerisme, maar het land biedt fijnproevers een grote variatie aan bezienswaardigheden. Tussen de hoge zuilen van de ontvangsthal in Persepolis komt de tijd van het machtige Perzische rijk weer tot leven en de islam heeft ontelbare fraaie religieuze gebouwen opgeleverd met een onvoorstelbare kleurenpracht in het tegelwerk. Je kunt ongestoord genieten van alle historische pracht en praal; buitenlanders worden in Iran hartelijk ontvangen.
- Amsterdam – Teheran
- Teheran
- Teheran
- Teheran – vlucht naar Shiraz
- Shiraz, excursie Persepolis
- Shiraz
- Shiraz – Kerman
- Kerman
- Kerman – Yazd
- Yazd – Isfahan
- Isfahan
- Isfahan
- Isfahan – Kashan
- Kashan – Qom – Teheran
- Teheran – Amsterdam
Teheran
Dag 1 Amsterdam - Teheran
Dag 2 Teheran
Dag 3 Teheran
Met KLM vliegen we naar Teheran. Langs het Onafhankelijkheidsmonument, dat nog door de sjah is gebouwd, rijden we naar de stad. Teheran is een onoverzichtelijke miljoenenstad met veel moderne bebouwing. De brede wegen staan meestal vol met auto’s uit de jaren vijftig. Het verkeer is zo druk en chaotisch dat een rit door de stad vaak een expeditie op zich is.
Het archeologisch museum herbergt een schat aan vondsten uit de rijke Iraanse geschiedenis en is echt de moeite waard. In het noorden van de stad vind je het paleizencomplex Saadabad van de laatste sjah. Het is gebouwd in de jaren dertig in Duitse stijl, maar van het interieur is helaas niet veel overgebleven.
Op het uitgestrekte parkterrein bezoek je het militair museum en het jachtmuseum in het paleis van de moeder van de Sjah. Je kunt ook met een kabelbaantje omhoog in het Alborz-gebergte om te genieten van een mooi uitzicht over de stad en eventueel een kleine wandeling in de bergkloof.
Shiraz
Dag 4 Teheran – vlucht naar Shiraz
Dag 5 Shiraz, excursie Persepolis
Dag 6 Shiraz
Een binnenlandse vlucht brengt ons naar Shiraz, de hoofdstad van de provincie Fars. Langs de weg staan bedoeïenententen, waarin je vaak hartelijk wordt ontvangen. Bij Shiraz liggen de ruïnes van de Perzische paleisstad Persepolis, vanaf 512 v.C. tijdens de regering van de heerser Darios opgebouwd en door Alexander de Grote in 330 v.C. verwoest.
Vele fraaie reliëfs bij de toegangstrappen van de grote ontvangsthal zijn gaaf onder het zand vandaan gekomen. De ‘Parade van geschenken aanbiedende volkeren’ is bijna ongeschonden. Ook de privévertrekken van Darios en Ardashir zijn nog in zeer goede staat. In de omgeving liggen bij Nagsh-é-Rostam de graven van vier koningen uit het Achaemenieden-rijk.
In Shiraz zelf staat de Shah-é-Cheragh, een mausoleum dat geheel met spiegeltjes is ingelegd. Een prevelende menigte kust de tralies rond de tombe en verzinkt in gebed. Van alle belangrijke heiligdommen in Iran is deze tombe de enige die niet-moslims mogen betreden. Daarnaast bevinden zich de Vrijdagmoskee en de bazaar. Het is leuk om ‘s middags de graven van de schrijvers Hafez en Saadi te bezoeken: de graven zelf zijn niet bijzonder, maar het sociale leven in de tuinen en in het theehuis des te meer.
Je kunt je verblijf in Shiraz afsluiten met een facultatieve dagexcursie die je door een schitterend landschap naar de 1700 jaar oude ruïnestad Bishapour brengt of naar Firouz Abad waar nog gebouwen staan uit de tijd dat de Sassanidische dynastie Perzië regeerde (224-651).
Kerman, Yazd
Dag 7 Shiraz – Kerman
Dag 8 Kerman
Dag 9 Kerman – Yazd
We vervolgen onze weg naar Kerman, waar je zeker de grote moskee en de baden moet bezoeken. De bazaar van Kerman is misschien wel de mooiste die je tijdens deze reis ziet. Zij behoort tot ‘s lands oudste en is ongeschonden uit de vele stedelijke ontwikkelingen gekomen.
Een optionele excursie naar Mahan brengt je vanuit Kerman naar de negentiende eeuwse paleistuinen en het mausoleum van de soefi Sjah Nematollah Vali uit de vijftiende eeuw.
De oude stad Yazd, Marco Polo trok er nog doorheen, is het centrum van de Zaratoestra-godsdienst: er wonen nog 10.000 aanhangers van deze oude religie van oppergod Ahoera Mazda. Als blijk hiervan zie je in de stad de grote nieuwe Vuurtempel (Ateshkadé) en erbuiten twee begrafenistorens of Dakhmé’s, ook wel torens van stilte genoemd.
Het zijn heuvels met een ommuurd deel bovenop, waar de vereerders van Ahoera Mazda vroeger de doden voor de gieren neerlegden, zodat noch de aarde (door begraving) noch de lucht (door crematie) bevuild werd. In de buurt staan restanten van overnachtingsverblijven, keukens en badhuizen, bedoeld voor de familie. De grote moskee van Yazd is een juweel van islamitische mozaïekkunst.
Isfahan
Dag 10 Yazd – Isfahan
Dag 11 Isfahan
Dag 12 Isfahan
Op weg naar Isfahan komen we langs het plaatsje Nain. Als we tijd hebben kunnen we hier de ondergrondse woningen en de traditioneel werkende tapijtwevers en tapijtknopers bezoeken. Ook de Vrijdagmoskee met mooie baksteenmotieven en stucwerk uit de Seltsjoekenperiode is de moeite waard.
Isfahan is zonder meer de mooiste stad van Iran. Het was sinds 1600 de hoofdstad van het rijk der Safavieden. De meeste historische bouwwerken, zoals de vele schitterende moskeekoepels, stammen uit deze periode. Een eerste stadsverkenning brengt je naar het grote Imamplein, ook wel ‘Halve Wereld’ genoemd.
Aan dit vroegere poloveld van de Sjah staan de 16e-eeuwse Imammoskee, de Sjeik Lotfollah-moskee en het zes verdiepingen hoge Ali Qapu-paleis van de Safavieden-sjahs. Het is bij elke soort licht een indrukwekkend plein. ’s Avonds staat de Imam-moskee, die wordt weerspiegeld in de grote vijver in het midden, in een prachtige verlichting.
Het Chehel Sotun-paleis, achter het Imam-plein gelegen, heeft twintig houten zuilen en geweldige muurschilderingen. Ook de grote Vrijdagmoskee is een bezoek waard. De oudste delen, die dateren uit de elfde eeuw, ademen door de bouw met baksteen een heel aparte sfeer uit. In de Armeense wijk Jolfa zie je de Armeense Vank-kathedraal en je kunt er een museum over de Armeense cultuur bezoeken.
In Isfahan heb je de tijd om uitgebreid te dwalen over de grote en drukke bazaar. Kleermakers, schrijnwerkers, miniatuur-inleggers en edelsmeden beoefenen er hun eeuwenoude ambachten. Imposant zijn verder de oude bakstenen bruggen over de rivier Zayandeh Rud. Hier moet je zeker ‘s avonds een keer de sfeer gaan proeven, bijvoorbeeld in een theehuis onder de bogen van één van de bruggen.
Kashan, Qom
Dag 13 Isfahan – Kashan
Dag 14 Kashan – Qom - Teheran
Dag 15 Teheran - Amsterdam
De woestijnstad Kashan heeft een zeer typerende architectuur. De huizen zijn opgetrokken uit leem en hebben luchtkokers en windtorens, die in de hete zomers verkoeling brengen. Vele woonhuizen van rijke kooplui zijn open voor bezoekers, zoals het huis van de samovarkoopman Borujerdi. Ook de lemen stadsmuren zijn nog gedeeltelijk bewaard.
De koninklijke Fin-tuinen, toonbeeld van Perzische tuinaanleg, bevinden zich even buiten de stad. Hier kabbelt het verkoeling brengende water onder de hoge cipressen.
Onderweg stoppen we zeker in Qom. Deze stad is een van de heilige steden van Iran vanwege het graf van Fatima, de zus van imam Reza, die in 816 overleed. Pelgrims komen vanuit India tot Saoedi-Arabië hier naartoe. Het heiligdom en de binnenplaatsen zijn voor niet-moslims verboden gebied, maar je kunt (onder begeleiding) de goudbelegde koepel in de zon zien schitteren. Daarna rijden we door naar de hoofdstad, van waaruit we ‘s nachts terugvliegen naar Nederland.
Op weg met Djoser:
Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. De reisdagen staan natuurlijk vast, maar ter plaatse wordt het programma in overleg tussen de groep en de reisbegeleiding ingevuld. De reisbegeleiding biedt de meeste dagen wel een programma aan en een aantal excursies is inbegrepen, maar je bent zeker niet verplicht hieraan deel te nemen. Wie er liever zelf op uitgaat, heeft daartoe alle vrijheid. Zo leer je een land tenslotte het beste kennen. Gemiddeld bestaat de groep uit 15 deelnemers. De maximale groepsgrootte is 20 personen.
Prijs v.a.: € 2.130,-
Toeslag 1persoonskamer: € 445,-
Singlevoordeel:
1-persoonskamer met € 200,- korting
Kijk bij de data in het voorjaar
Vertrekdata 2012
| Datum | Extra informatie | Beschikbaarheid | Prijs | |
|---|---|---|---|---|
| 15 September | voldoende | € 2.150,- | Boek nu | |
| 21 Oktober | ruim voldoende | € 2.130,- | Boek nu |
Vertrekdata 2013
| Datum | Extra informatie | Beschikbaarheid | Prijs | |
|---|---|---|---|---|
| 27 April | ruim voldoende | € 2.180,- | Boek nu | |
| 11 Mei | ruim voldoende | € 2.180,- | Boek nu |
Inclusief
vliegreis met KLM, binnenlandse vlucht, luchthavenbelasting, veiligheidstoeslag, brandstoftoeslag, vervoer, hotelovernachtingen, excursies volgens programma, Nederlandse reisbegeleiding en lokale gids.
Exclusief
reisverzekering, visum, overige maaltijden, persoonlijke uitgaven, fooien, entreegelden, facultatieve excursies, etc.
Wijzigingen voorbehouden
Landarrangement
De prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt €1.995
Vluchttoeslagen (inbegrepen)
Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. In de gepubliceerde reissom is een totaalbedrag voor deze toeslagen opgenomen. Deze bedragen zijn frequent onderhevig aan veranderingen door nieuwe belastingen/toeslagen en wijzigingen in de kosten van brandstof. Indien van toepassing berekent Djoser een verhoging alsnog door. Voor deze reis is in de reissom een totaalbedrag aan luchthavenbelastingen/toeslagen opgenomen van ongeveer €
288,-
Groepssamenstelling
Onze groepen bestaan uit een goede mix van samenreizenden en alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 16 deelnemers. Het minimum aantal deelnemers is meestal 8, het maximum 20. Bij de reizen binnen Europa en in Indonesië is de maximale groepsgrootte 22 personen.
Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.
Belgische geinteresseerden kunnen contact opnemen met Djoser - Divantoura te Gent (09 223 00 69).
Vervoer
De vlucht naar Iran wordt uitgevoerd met KLM. Het vluchtschema is, onder voorbehoud van wijzigingen, als volgt:
| Amsterdam | - | Iran | 15:30 | - | 23:10 | |
| Iran | - | Amsterdam | 01.55 | - | 05:10* |
*=aankomst volgende dag
Het is in Iran 2,5 uur later dan in Nederland.
Landarrangement: de prijs van de reis zonder de internationale vluchten bedraagt € 1.995,-.
Ter plaatse reizen we met een comfortabele bus, soms met airconditioning. Houd vanwege de grote afstanden in Iran rekening met enkele lange ritten. Onderweg is er echter vaak veel te zien en omdat de bus volledig tot onze beschikking staat, kunnen we stoppen waar we willen om even de benen te strekken, een mooi plaatsje of een leuke markt onderweg te bezoeken. Vaak wordt gepicknickt met brood, kaas en vruchtensap. In de bus is heet water aanwezig voor koffie en thee. Vruchtensap wordt met ijs koel gehouden.
Voor het langste traject tussen Teheran en Shiraz wordt gebruik gemaakt van een binnenlandse vlucht.
Accommodatie
We verblijven in goede en schone middenklassehotels met eigen douche, toilet en airconditioning. De meeste Iraanse hotels zijn nieuw gebouwd in de jaren zestig en zeventig.
Eenpersoonskamer: Alleenreizenden worden, in goed overleg, ingedeeld met andere alleenreizenden van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag van € 445,-.
Reisdocumenten
- Paspoort dat nog 6 maanden geldig is na vertrek uit Teheran;
- Voor deze reis wordt gebruik gemaakt van een e-ticket.
- Visum voor Iran kosten € 80,- (wordt op de factuur in rekening gebracht).
Je kunt de visumaanvraag niet zelf regelen bij de ambassade, omdat er een uitnodiging uit Iran voor nodig is. Het wordt door Djoser in samenwerking met het Visumburo geregeld. Voor de uitnodiging heeft Djoser 6 weken voor vertrek een kopie van uw paspoort en wat aanvullende gegevens nodig.
Ongeveer 6 weken voor vertrek ontvang je per mail meer informatie over de digitale visumaanvraag. Het is belangrijk dat er, in je paspoort, twee lege pagina’s naast elkaar vrij zijn voor het visum.
LET OP! Als je een stempel van Israël in je paspoort hebt staan, kan je de toegang tot Iran worden ontzegd. Zorg er daarom voor dat u een paspoort heeft zonder stempel van Israël. Om deze reden mag u eventueel als dat nodig is een tweede paspoort aanvragen bij de gemeente.
Geldzaken
1000 Iranese rial is ongeveer € 0,06 waard. Voor een euro krijg je 16.283,- rial. Kijk voor de actuele koers op www.oanda.com/convert/classic.
Pinnen: niet mogelijk.
Contant: dollars zijn bij alle grote hotels in te wisselen.
Reischeques: Het is moeilijk om traveller’s cheques in te wisselen, American Express wordt in het geheel niet geaccepteerd.
Creditcards: zijn in Iran nauwelijks bekend.
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 200,- per persoon per week. We raden aan om het gehele bedrag aan zakgeld contant mee te nemen in een money belt en dit ter plaatse te wisselen.
Het is gebruikelijk om fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld, waaruit tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald.
Maaltijden
De reis is op basis van logies. De maaltijden zijn niet bij de reissom inbegrepen, zodat je zelf kunt bepalen wanneer en waar je gaat eten. De Nederlands sprekende reisbegeleider kan je altijd aanraden waar het eten lekker én veilig voor je maag is.
De lokale keuken kent vele smakelijke variaties op de Arabische kebab, gekruid gehakt dat op spiesjes gegrild wordt. Ook wordt er veel kip geserveerd. In grote hotels worden ook wel Europese gerechten bereid. Yoghurt en salades zijn volop verkrijgbaar.
De nationale drank is thee. Koffie, en ook koffiemelk, is schaars. Kraanwater is goed en schoon, meestal smaakt het echter niet lekker. We raden je daarom aan om mineraalwater uit flessen te drinken, dat overal te koop is. In Teheran is het kraanwater uitstekend. Uiteraard is alcohol in dit moslimland officieel niet verkrijgbaar.
Gezondheid
Ofschoon vaccinaties voor Iran niet verplicht zijn, wordt aanbevolen je te laten inenten tegen:
- DTP; Hepatitis A
Informeer in elk geval bij je huisarts of de plaatselijke GGD, die op de hoogte zijn van de laatste ontwikkelingen. Voor een advies per land kun je ook de website raadplegen van het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering of www.itg.be. Het is wel verstandig enigszins te letten op wat je eet. Tevens raden we je aan een kleine medische kit mee te nemen met o.a. aspirine en middelen tegen darmstoornissen. De reisbegeleiding is overigens ook in het bezit van een medische set, met daarin steriel medisch hulpmateriaal voor noodgevallen.
www.lcr.nl
Bagage
Gezien de beperkte bagageruimte in de bus verzoeken we om de bagage te beperken tot zo’n 12-15 kg per persoon. We verzoeken daarnaast om een weekendtas of rugzak mee te nemen.
Klimaat en geografie
Iran kent een combinatie van woestijn-, land- en bergklimaat. In de streek langs de woestijn kunnen de temperaturen flink oplopen, maar het is een droge warmte zodat deze goed te verdragen is. In de bergen, zoals in Shiraz, wordt het ’s avonds wat koeler. In het algemeen is dunne zomerkleding voldoende, maar neem voor alle zekerheid een warme sweater of iets dergelijks mee voor de avonden.
Waarom met Djoser naar Iran?
Djoser biedt een compleet beeld van de belangrijkste bezienswaardigheden in Iran. Behalve een Nederlandssprekende reisbegeleider gaat ook een Engelssprekende lokale gids mee die je veel informatie geeft over de lokale cultuur van dit relatief onbekende en traditionele land.
Hoe verplaatsen wij ons in Iran?
We gebruiken onze eigen bus, die kan overal stoppen voor bijvoorbeeld een bezoek aan een mooi dorp, een interessante moskee of gewoon voor een sanitaire stop. Bij een verplaatsing moet je wel rekenen op een complete reisdag, want de afstanden in Iran zijn groot. De infrastructuur is echter uitstekend, de wegen zijn goed ,zodat je snel kunt opschieten en de bussen zijn ook modern.
Voor de grootste afstand, van Teheran naar Shiraz maken we gebruik van een binnenlandse vlucht.
Hoe is de accommodatie?
We overnachten in Iran in goede en centraal gelegen middenklasse hotels. De hotels zijn schoon en van alle faciliteiten voorzien, dus eigen douche en toilet op de kamer en airconditioning. De overnachtingen zijn op basis van logies en ontbijt. In Yazd en Isfahan slapen we in een eenvoudiger, traditioneel hotel.
Is Iran een veilige bestemming?
In zijn algemeenheid is Iran een veilig land te noemen. Op straat word je nooit lastiggevallen en criminaliteit in de vorm van zakkenrollerij is bijkans onbekend. Ook vrouwen worden nooit lastiggevallen of zelfs maar aangestaard. Het beleid van de regering staat geheel los van deze situatie, maar van enige agressie jegens buitenlanders is in al die jaren dat wij reizen organiseren nooit sprake geweest. Uiteraard houdt Djoser zich als lid van de ANVR rekening met de reisadviezen van de Calamiteitencommissie in samenwerking met het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.
Hoe zit het met de kledingvoorschriften in Iran?
Het islamitische geloof schrijft in Iran bepaalde kleedgewoonten voor. Derhalve bestaan er, voor zowel mannen als vrouwen, strenge voorschriften betreffende kleding. Een wijde mantel of een ruime loshangende chador met daaronder dunne kleding is noodzakelijk om vrouwelijke lichaamsvormen te verhullen. Vrouwen kunnen ook dunne kleding dragen in de vorm van een bedekkende jurk of een wijde lange broek met een lange, over de broek hangende bloes. Armen en benen dienen in ieder geval bedekt te zijn. Om aan alle fatsoensnormen te voldoen draag je altijd sokken en een hoofddoek om het haar te bedekken. Mannen kunnen gewone Europese kleding dragen, die net als de kleding van de vrouwen wel de armen en benen dient te bedekken. Dit betekent een lange broek, een overhemd met lange mouwen en sokken. Een stropdas is zeer ongewenst.
Heb ik een visum nodig voor Iran?
Je hebt inderdaad een visum voor Iran nodig voor deze reis. De kosten à € 80,- worden op de factuur in rekening gebracht omdat je de visumaanvraag niet zelf kan regelen bij de ambassade, aangezien er een uitnodiging uit Iran voor nodig is.
Je kunt de visumaanvraag niet zelf regelen bij de ambassade, omdat er een uitnodiging uit Iran voor nodig is. Het wordt door Djoser in samenwerking met het Visumburo geregeld. Voor de uitnodiging heeft Djoser 6 weken voor vertrek een kopie van uw paspoort nodig.
Ongeveer 6 weken voor vertrek ontvang je per mail meer informatie over de digitale visumaanvraag. Het is belangrijk dat er, in je paspoort, twee lege pagina’s naast elkaar vrij zijn voor het visum.
Wat dien ik in te vullen op het visumformulier?
Onderstaand een korte uitleg voor wat je dient in te vullen op het visumformulier bij de digitale aanvraag via het Visumburo.
U vult op de eerste pagina uw Naam, Paspoortnummer en e-mailadres in en op de volgende pagina vinkt u alle extra benodigdheden aan, inclusief de ‘Autorisatie vanuit Iran (telexnummer)’
U vult daarna de gevraagde gegevens naar waarheid in:
Alle vragen met een uitroepteken ! moeten ingevuld worden
- Bij Type paspoort kiest u Normaal
- Bij Adresgegevens in Iran vult u de naam van uw eerste hotel in Iran in:
Hotel Mashad, Mofateh Ave 190, Teheran, Tel: +98 21 88825145
- Bij Welke landen heft u eerder bezocht, vult u een aantal landen waar u eerder geweest bent. De Het is beter om Israel en de Verenigde Staten te vermijden. Vermelding van Israel zal ertoe leiden dat u het visum voor Iran geweigerd wordt
- Bij Visumtype kiest u Toerist
- Bij Iraans consulaat voor ophalen visum kiest u Nederland (Den Haag) (ook als u de Belgische nationaliteit heeft)
- Bij Doel van bezoek aan Iran vult u Toerisme in
- Bij duur van verblijf vult u Twee Weken in
- Bij Plaats van aankomst vuklt u Teheran in
- Bij plaats van vertrek
- Bij reisschema vult u Teheran – Shiraz – Kerman – Isahan – Kashan in
- Bij Namen van personen en/of organisaties die u in Iran denkt te gaan bezoeken hoeft u niets in te vullen
- Bij Wie dekt uw uitgaven tijdens uw verblijf in Iran? Vult u Myself in
- Bij Hoeveel geld bent u van plan om bij u te hebben? Vult u € 400,- in
- Bij Visa eerder geweigerd? kiest u Nee
Ik heb een stempel van Israel in mijn paspoort. Is dat een probleem?
Met een stempel van Israël in het paspoort, kan u de toegang tot Iran ontzegd worden. Zorg er daarom voor dat u geen stempels van Israël in uw paspoort heeft staan. Mocht u toch al stempels van Israël in uw paspoort hebben staan, dan kunt u eventueel met deze reden een tweede paspoort aanvragen bij de gemeente.




Volg ons op:
Tel: 09 223 00 69