Fietsreis Azoren 10 dagen
Te fiets de Azoren ontdekken
Vanaf 2.495,- Bijkomende kosten 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
We verblijven deze reis op São Miguel en Terceira, dé eilanden op de Azoren voor de fietsliefhebber. We maken mooie tochten naar o.a. Visto do Rei, met prachtig uitzicht op blauwe en groene kratermeren. En ontdekken de kustlijn naar Ribeira Grande en het kratergebied bij Lagoa Furnas, waar we ook het gerecht Cozido das Furnas kunnen proeven. Op Terceira kun je UNESCO-erfgoed Angra do Heroísmo bezoeken. Uiteraard stappen we ook hier op de fiets om te genieten van de mooie natuur!
Daarom Djoser
- Unieke fietsreis op de Azoren
- Bezoek aan dé fietseilanden São Miguel & Terceira
- Overnachtingen in comfortabele hotels inclusief ontbijt
- Indrukwekkend vulkanisch landschap
- Fietsen langs de kraterrand met uitzichten op Lagoa Azul en Lagoa Verde
- Probeer de lokale specialiteit Cozida das Furnas
- Bezoek UNESCO-erfgoed Angra do Heroísmo
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Voordelig overnachten en parkeren bij Schiphol
Alle reisinformatie
Route en kaart
- Amsterdam - Ponta Delgada (São Miguel)
- Ponta Delgada, fietstocht naar Lagoa das Furnas
- São Miguel - vlucht naar Praia da Vitória (Terceira)
- Praia da Vitória, fietstocht Furnas do Enxofre naar Praia da Vitória
- Praia da Vitória, optionele walvistocht
- Praia da Vitória, fietstocht Santa Bárbara via Serrata naar Biscoitos
- Praia da Vitória - vlucht Ponta Delgada (São Miguel), fietstocht van Pico da Barrosa naar Ponta Delgada
- Ponta Delgada, fietstocht Lagoa Verde via Sete Cidades naar Ponta Delgada
- Ponta Delgada, fietstocht van Pico da Barrosa via de Gorreana theefabriek naar José Furtado
- Ponta Delgada - Amsterdam
Reisbeschrijving
Tijdens deze Djoser fietsreis maak je fietstochten vanuit verschillende hotels. De dagen op de fiets staan vast, maar aan het einde van de dag en in de avond heb je de vrijheid om de gezellige dorpjes en het heerlijke Portugese eten zelf te ontdekken. De reisbegeleider kan je hierover altijd tips en suggesties geven. Door het karakter van onze reizen en de plaatselijke omstandigheden kunnen zich onverwachte situaties voordoen. Hierdoor kan het voorkomen dat een bepaalde fietstocht of activiteit niet door kan gaan of aangepast dient te worden. We reizen in groepen van maximaal 18 personen.
Onze fietsreizen worden ingedeeld in categorieën van één tot vijf fietsjes, waarbij één fietsje eenvoudig is en vijf pittig en voor de ervaren fietser. Deze reis krijgt drie fietsjes. Hiervoor heb je een goede conditie nodig en fietservaring in heuvel- tot bergachtig gebied. De verschillende categorieën worden uitgebreid uitgelegd op de pagina wandel en fiets zwaarte. Meer informatie over de fietsduur per dag vind je hieronder in de dag-tot-dagbeschrijving en een toelichting over de zwaarte van deze reis lees je in de praktische informatie.
Start van de reis: São Miguel
Dag 1 Amsterdam - Ponta Delgada (São Miguel)
São Miguel is het grootste eiland van de archipel, een deel van deze actieve reis brengen we dan ook door op dit eiland. De eerste dagen op vulkanische bodem verblijven we in de hoofdstad, Ponta Delgada. Ponta Delgada is een bruisende mix van oud en nieuw. Het heeft een gezellige boulevard met veel terrasjes en restaurantjes waar je heerlijk kunt eten, groene parken, leuke winkeltjes en oude monumenten. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan de prachtige kerk Igreja Matriz de São Sebastião, het schitterende plein Praça Gonçalo Velho Cabral of de 18-eeuwse poorten met sierlijke bogen, genaamd Portas da Cidada.
Prachtige blauwe en groene kratermeren
Dag 2 Ponta Delgada, fietstocht naar Lagoa das Furnas
Na het ontbijt stappen we op onze fietsen. Een mooie tocht door het kratergebied bij het Furnas-meer staat op het programma. De stomende geisers en borrelende bronnen met zwavelhoudend water verraden de grote vulkanische activiteit onder de grond. De gaten worden ook als stoomoven gebruikt voor het gerecht 'Cozida das Furnas'. Na de fietstocht is er gelegenheid de mooie botanische tuin Parque Terra Nostra te bekijken. De botanische tuin werd in de 18e/19e eeuw aangelegd en is een van de meest populaire locaties op het eiland. De tuin is prachtige gelegen en heeft een verscheidenheid aan exotische planten.
Je kunt ook ter ontspanning een thermaal bad nemen. Er zijn ruim 20 zwavel- en ijzerhoudende bronnen te vinden. De lokale bewoners weten je zelfs te zeggen welke bron tegen welke aandoening helpt.
- Afstand: 27 kilometer
- Fietsduur: 2,5 uur over een deels onverharde weg
- Hoogteverschil: 360 meter stijgen en 900 meter dalen
- Zwaarte: 3 fietsjes
Werelderfdgoed Angra do Heroísmo op Terceira
Dag 3 São Miguel - vlucht naar Praia da Vitória (Terceira)
Een korte vlucht brengt je naar het eiland Terceira waar we verblijven in de kleine vissersnederzetting Praia da Vitoria. Je kunt in de middag of op je vrije dag een lokale bus nemen naar Angra do Heroísmo, in 1543 de eerste officiële stad op de Azoren. Door de gunstige ligging aan een natuurlijke baai werd Angra do Heroísmo een belangrijk handelscentrum. Vanwege de talrijke monumenten en het stadsplan uit de renaissance heeft UNESCO de oude stad op de werelderfgoedlijst geplaatst. Hier kun je op je gemak door de nauwe sfeervolle straatjes slenteren.
De stad is bijzonder mooi door het contrast tussen de weelderige natuur en het in de gebouwen gebruikte donkere gesteente, waaruit de vulkanische oorsprong van de eilanden blijkt. We hebben fietsen tot onze beschikking, dus je kunt er ook voor kiezen om naar Angra do Heroísmo te fietsen of de buurt rondom het hotel te verkennen.
Optionele fietstocht Angra do Heroísmo
- Afstand: 47 kilometer
- Fietsduur: ca. 3,5 uur (heen- en terug)
- Hoogteverschil: 740 meter stijgen en dalen
- Zwaarte: 3 fietsjes
Stijgende zwaveldampen & op zoek naar walvissen
Dag 4 Praia da Vitória, fietstocht Furnas do Enxofre naar Praia da Vitória
Dag 5 Praia da Vitória, optionele walvistocht
We starten de fietstocht van vandaag bij Furnas do Enxofre. Dit natuurlijke monument ligt in het midden van Terceira. Uit verschillende furmarolen, openingen in de aarde, stijgen zwaveldampen op. Door de dampen is een bijzonder landschap ontstaan, bestaande uit mos in verschillende kleuren, waar tussenin dampende gaten zijn, van rode aarde en soms grillige uitstulpsels. Via een mooi aangelegd pad kun je het gebied verkennen. Neem iets mee om je neus te bedekken, want er kan een vreemd luchtje hangen.
Onderweg kunnen we Algar do Carvão bezoeken (welke vanaf juni 2026 na twee jaar weer opengaat). Deze 90 meter diepe grot is ontstaan na de uitbarsting van de vulkaan. Via een lange vulkaantunnel kom je uiteindelijk op het laagste punt van de grot, ook wel het hart van Terceira genoemd. Er ligt op deze plek een blauwgroen meertje omgeven door muren vol mos, wat een sprookjesachtig effect geeft. We vervolgen onze weg terug naar Praia da Vitória. We kunnen bij meerdere uitzichtpunten stoppen, waaronder Miradouro da Serra do Cume, om te genieten van het uitzicht op de omgeving.
Wie wil kan tijdens een optionele walvisexcursie op zoek naar walvissen, dolfijnen en potvissen. Deze excursie kun je vooraf via Djoser boeken. De Azoren zijn wellicht één van de beste plekken om deze majestueuze dieren van dichterbij te bekijken. De eilandengroep heeft een uniek ecosysteem, waardoor veel walvissen hier stoppen om jongen ter wereld te brengen. De Azoren wordt daarom ook wel de 'kraamkamer' genoemd.
- Afstand: 43 kilometer
- Fietsduur: ca. 3,5 uur (heen- en terug)
- Hoogteverschil: 770 meter stijgen en 1.330 meter dalen
- Zwaarte: 3,5 fietsjes
Ontspan in de natuurlijke baden van Biscoitos
Dag 6 Praia da Vitória, fietstocht Santa Bárbara via Serrata naar Biscoitos
De tocht van vandaag brengt ons langs bijzondere bezienswaardigheden. Zo fietsen we langs Serra de Santa Bárbara, met 1021 meter het hoogste punt van Terceira. Duizenden jaren geleden is deze vulkaan uitgebarsten. De bovenste hellingen en de bodem van de caldera zijn bedekt met hulst- en jeneverbesbossen. We kunnen ook even een stop maken in het plaatsje Serreta, waar jaarlijks een pelgrimstocht voor Senhora dos Milagres oftewel 'Vrouw van Wonderen' wordt gehouden. We eindigen in Biscoitos, bekend vanwege de natuurlijke baden. Als het weer het toelaat kun je hier heerlijk ontspannen en genieten van het spektakel die de oceaan biedt.
Tussen rotsen zijn verschillende poelen ontstaan, waarvan sommigen in directe verbinding met de oceaan. De golven breken soms spectaculair op de rotsen. Het water is prachtig blauw en helder waardoor je allerlei vissen en zeedieren kunt zien.
- Afstand: 35 kilometer
- Fietsduur: ca. 3 uur (heen- en terug)
- Hoogteverschil: 410 meter stijgen en 980 meter dalen
- Zwaarte: 3 fietsjes
Geniet van Visto do Rei, het uitzicht van de koning
Dag 7 Praia da Vitória - vlucht Ponta Delgada (São Miguel), fietstocht van Pico da Barrosa naar Ponta Delgada
Dag 8 Ponta Delgada, fietstocht Lagoa Verde via Sete Cidades naar Ponta Delgada
We nemen een vlucht terug naar São Miguel. Nadat we de bagage bij het hotel hebben gebracht stappen we op de fiets om van Pico da Barossa terug naar Ponta Delgada te fietsen. Ons startpunt is het hoogst gelegen meer van het eiland, Lagoa do Fogo (het Vuurmeer). De uitzichten op het groenblauwe meer zijn bij helder weer fenomenaal. Het meer is in de 16e eeuw ontstaan als gevolg van een uitbarsting van de vulkaan. Terug in Ponta Delgada rijden we langs ananasplantage Santo António en het fort Ermida da Mãe de Deus (Het Moeder Gods Fort). Wie wil kan hier stoppen om rustig even rond te kijken.
De fietstocht vanaf Lagoa do Canário leidt ons onder andere via de kraterrand om Lagoa Azul en Lagoa Verde, prachtige blauwe en groene kratermeren. Ook fietsen we langs uitzichtpunt Visto do Rei (uitzicht van de koning). De naam verwijst naar koning Karel I van Portugal. Hij bezocht dit uitzichtpunt in 1901, toen Portugal nog een monarchie was. Vanaf deze plek heb je het beste uitzicht op dit bijzondere gebied, vandaar de naam. Het hele gebied is bezaaid met oude vulkanen en weelderig begroeide kraters. We fietsen via Sete Cidades, een klein dorp aan de oevers van een van de grootste kratermeren van Europa, terug naar Ponta Delgada.
Fietstocht Pico da Barrosa naar Ponta Delgada
- Afstand: ca. 27 kilometer
- Fietsduur: ca. 2 uur
- Hoogteverschil: 200 meter stijgen en 1.060 meter dalen
- Zwaarte: 3 fietsjes
Fietstocht Lagoa Verde via Sete Cidades naar Ponta Delgada
- Afstand: ca. 41 kilometer
- Fietsduur: ca. 3,5 uur
- Hoogteverschil: 640 meter stijgen en 1.170 meter dalen
- Zwaarte: 3 fietsjes
Europa's oudste theefabriek
Dag 9 Ponta Delgada, fietstocht van Pico da Barrosa via de Gorreana theefabriek naar José Furtado
Dag 10 Ponta Delgada - Amsterdam
De fietstocht van vandaag start net als op dag 7 bij Pico da Barrosa. Geniet van fenomenale uitzichten voordat je op de fiets stapt. Onderweg stoppen we bij Gorreana, Europa’s oudste theefabriek, die al sinds 1883 een zeer goede thee produceert. Je kunt hier het proces van theeplant tot theezakje zien. We maken een wandeling door de theeplantages. Na de lunch stappen we op de fiets voor een tocht met prachtige uitzichten over de kustlijn van São Miguel en via verschillende dorpjes richting Ribeira Grande en uiteindelijk naar uitzichtpunt Miradouro do José Furtado, waar je kunt bijkomen van de tocht met uitzicht op zee.
Helaas zit de vakantie er weer op, we pakken onze fietskleding weer in en vanaf Ponta Delgada vliegen we, via Lissabon, weer terug naar Amsterdam.
- Afstand fietstocht: 44 kilometer
- Fietsduur: 4 uur
- Hoogteverschil: 800 meter stijgen en 1.610 meter dalen
- Zwaarte: 3,5 fietsjes
Vertrekdata 2026
Bijkomende kosten 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
2.545,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
2.495,-
Vertrekdata 2027
Bijkomende kosten 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
2.595,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
2.595,-
Inclusief
- Vliegreis met Tap Air
- Alle vluchttoeslagen
- Ruimbagage voor alle vluchten
- Binnenlandse vlucht Sao Miguel - Terceira
- Binnenlandse vlucht Terceira - Sao Miguel
- Vervoer per bus op de eilanden
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Hotelovernachtingen met ontbijt
- Fietshuur tijdens fietstochten
- Fietstocht door het kratergebied bij het Furnasmeer
- Fietstocht naar natuurlijke baden bij Biscoitos
- Fietstocht naar Sete Cidades
- Prachtig uitzicht op het Vuurmeer
- Bezoek aan theefabriek Gorreana
- Fietstocht richting Ribeira Grande
Exclusief
Overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies, fietshelm, fooien, persoonlijke uitgaven, verzekeringen, etc.
Reserveringskosten € 25,-, bij 2 of meer personen € 40,-. Bijdrage SGR € 5,- per persoon en calamiteitenfonds € 2,50 per boeking.
Landarrangement
Je kunt deze reis boeken zonder internationale vluchten, je boekt dan zelf je vliegtickets. De prijzen voor dit landarrangement zijn vanaf 2.109,-.
Houd bij de boeking van een landarrangement er rekening mee dat voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers geldt. Djoser is niet aansprakelijk indien er wijzigingen ontstaan in het vluchtschema van de groepsreis. Kom je op een andere tijd aan dan de groep en/of vertrek je op een andere tijd dan de groep, dan dien je zelf je transfers van- en naar het hotel en/of de luchthaven te regelen.
Eenpersoonskamer
Alleenreizenden worden ingedeeld met een andere alleenreizende van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken vanaf 490,-.
Kies tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet het geldende bedrag voor jouw reis.
Hotelverlenging
Het is mogelijk om de reis in Ponta Delgada (São Miguel) te vervroegen of te verlengen.
Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.
Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.
Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.
Vluchttoeslagen (inbegrepen)
Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen, ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. Bij Djoser zijn al deze toeslagen in de reissom inbegrepen.
Groepssamenstelling en groepsgrootte
Onze groepen bestaan uit zowel samenreizende als alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400, België: 09 223 00 69) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.
De groepen bestaan uit maximaal 18 personen.
De gemiddelde groepsgrootte om de reis door te laten gaan is 9.
Nog bedenktijd nodig? Dan kun je tot een paar maanden voor vertrek een optie op een reis nemen. Zo’n voorlopige reservering is gratis en is 5 dagen geldig. De optie wordt automatisch omgezet in een definitieve of aanvraagboeking, tenzij je deze tijdig zelf bevestigt of annuleert. Het is helaas niet mogelijk om een optie te nemen op een reis waar nog maar een aantal plaatsen beschikbaar zijn.
Vertrek informatie
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren. Dit op basis van eerdere ervaringen en boekingen in dit reisseizoen.
Om een groepsreis te garanderen en uit te kunnen voeren is een minimum aantal deelnemers nodig. Dit aantal staat bij betreffende reis vermeld onder het kopje 'Groepssamenstelling en groepsgrootte'. In het uitzonderlijke geval dat het minimum aantal deelnemers niet wordt bereikt en de reis niet door kan gaan, hoor je dit ruim van te voren, doch uiterlijk 21 dagen voor vertrek. Djoser zal altijd haar uiterste best doen om een gewenste alternatieve reis en/of vertrekdatum aan te bieden. Volledige restitutie van de reissom, inclusief eventuele via Djoser afgesloten verzekeringen die op de factuur staan (met uitzondering van eventuele kosten van zelf geregelde visa, vaccinaties en andere persoonlijke uitgaven) is natuurlijk ook mogelijk. In het geval dat een reis niet kan doorgaan als gevolg van een overmachtsituatie kunnen er andere voorwaarden gelden waarbij geen volledige restitutie mogelijk is.
Praktische informatie
Accommodatie
We overnachten in goede hotels die centraal gelegen zijn. Alle kamers zijn voorzien van een eigen douche en toilet. De hotels liggen meestal op loopafstand van het centrum, zodat je eenvoudig een terrasje of restaurantje opzoekt, of ze zijn gunstig gelegen ten opzichte van de fietsroutes. Meerdere hotels hebben een zwembad voor een verfrissende duik: heerlijk na een inspannende fietsdag!
Bekijk hotelreviews op ![]()
| Ponta Delgada (São Miguel) | São Miguel Park Hotel |
| Ponta Delgada (São Miguel) | Neat Hotel Avenida |
| Terceira | Hotel Teresinha |
Deze selectie geeft een goed beeld van de hotels waar we op deze reis verblijven.
Eenpersoonskamer
Alleenreizenden worden ingedeeld met een andere alleenreizende van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken vanaf 490,-.
Kies tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet het geldende bedrag voor jouw reis.
Vliegreis
Het meest voorkomende vluchtschema staat hieronder. Je kan ook het schema per vertrekdatum bekijken. Vliegtijden en -maatschappijen zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Vlucht met
TAP Portugal
Traject
Amsterdam - Lissabon
Vertrek
07:00 - 09:10
Vlucht met
TAP Portugal
Traject
Lissabon - Ponta Delgade
Vertrek
13:35 - 15:00
Vlucht met
TAP Portugal
Traject
Ponta Delgade - Lissabon
Vertrek
10:45 - 14:05
Vlucht met
TAP Portugal
Traject
Lissabon - Amsterdam
Vertrek
18:15 - 22:20
Tijdsverschil: Op de Azoren is het 2 uur vroeger dan in Nederland en België.
TAP Portugal is dé nationale luchtvaartmaatschappij van Portugal en heeft haar basis in Lissabon. De vloot is modern en innovatief, met onder andere de nieuwe Airbus A330 Neo. Afhankelijk van de vluchtduur ontvang je een voortreffelijke snack of warme maaltijd met een drankje naar keuze. Het cabinepersoneel zorgt ervoor dat je je volkomen thuis voelt aan boord. In andere woorden: je vakantie begint goed met TAP.
Landarrangement
Je kunt deze reis boeken zonder internationale vluchten, je boekt dan zelf je vliegtickets. De prijzen voor dit landarrangement zijn vanaf 2.109,-.
Houd bij de boeking van een landarrangement er rekening mee dat voor al onze reizen een minimum aantal deelnemers geldt. Djoser is niet aansprakelijk indien er wijzigingen ontstaan in het vluchtschema van de groepsreis. Kom je op een andere tijd aan dan de groep en/of vertrek je op een andere tijd dan de groep, dan dien je zelf je transfers van- en naar het hotel en/of de luchthaven te regelen.
Hotelovernachting Schiphol
Djoser biedt Belgische reizigers aan om voor een aantrekkelijk tarief in het Ibis Hotel vlak bij de luchthaven Schiphol te overnachten. Vooral bij vluchten die vroeg vertrekken of ’s avonds laat aankomen is dit handig. Je vertrekt uitgerust of geniet nog na van een extra nachtje vakantie. Bovendien parkeer je je wagen gratis. Lees hier meer.
Vervoer
Fietsen
De reis is inclusief het gebruik van een gehuurde fiets tijdens de fietstochten. We maken tijdens deze reis gebruik van een mountainbike met versnellingen en bidonhouder. De fietstochten zijn ter plaatse, afhankelijk van de wensen van de groep, in te korten of te verlengen. Het dragen van een helm stellen wij op al onze reizen verplicht. Deze dien jezelf mee te nemen.
Bus
Voor de transfer van en naar de luchthavens maken we gebruik van een bus. Op de eilanden verplaatsen we ons naar het begin- en/of eindpunt van de fietstocht met onze eigen bus. Er zijn op de eilanden taxi's die je naar het beginpunt van een optionele wandeling kunnen brengen en aan het einde van de wandeling weer op kunnen halen. Ook kun je gebruik maken van de lokale bus.
Bij de reis inbegrepen
- Vliegreis met Tap Air
- Alle vluchttoeslagen
- Ruimbagage voor alle vluchten
- Binnenlandse vlucht Sao Miguel - Terceira
- Binnenlandse vlucht Terceira - Sao Miguel
- Vervoer per bus op de eilanden
- Nederlandssprekende reisbegeleiding
- Hotelovernachtingen met ontbijt
- Fietshuur tijdens fietstochten
- Fietstocht door het kratergebied bij het Furnasmeer
- Fietstocht naar natuurlijke baden bij Biscoitos
- Fietstocht naar Sete Cidades
- Prachtig uitzicht op het Vuurmeer
- Bezoek aan theefabriek Gorreana
- Fietstocht richting Ribeira Grande
Excursies

Bij Djoser bepaal je zelf welke bezienswaardigheden je de moeite waard vindt om te bezoeken, naast de fietstochten die tijdens de reis gemaakt worden. De een bezoekt graag een ananasplantage, terwijl de ander liever een boottocht maakt waarbij hij op zoek gaat naar walvissen. Vanuit onze accommodaties kun je zelf eenvoudig te voet of met lokaal vervoer de mogelijkheden aan je voorkeur aanpassen.
Sommige bezienswaardigheden mag je echt niet missen of liggen op de route. Dergelijke excursies zijn bij Djoser in het programma opgenomen. Hiervoor geldt dat eventuele entreegelden exclusief zijn.
Tijdens de fietsreis op de Azoren zijn de volgende excursies in het reisprogramma inbegrepen:
- Probeer het gerecht 'Cozida das Furnas' een typisch gerecht van de Azoren. De vulkanische grond wordt gebruikt als stoomoven.
- Bezoek aan de botanische tuin Terra Nostra in Furnas. Probeer ook een aantal van de thermale baden die het park rijk is.
- Wandel rond bij Furnas de Enxofre, een thermisch gebied met bijzondere begroeiing en stijgende zwaveldampen.
- Bezoek aan de prachtige kerk Igreja Matriz de Sao Sebastiao, waar jaarlijks een pelgrimtocht wordt gehouden.
- Ontdek de schoonheid van Algar do Carvão, een 90 meter diepe lavagrot.
- Zwem bij mooi weer in het blauwe, heldere water van de natuurbaden van Biscoitos.
- We brengen een bezoek aan de theefabriek Gorreana. Je kunt hier het hele proces van theeplant tot theezakje zien. Na het bezoek maken we een wandeling door de theeplantages.
Optionele excursies die ter plaatse kunnen worden geboekt
- Bezoek aan Angra do Heroísmo, deze oude stad met talrijke monumenten staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
- Speur naar walvissen, dolfijnen en potvissen tijdens de walvisexcursie op Terceira (vooraf te boeken via Djoser).
- Bezoek aan ananasplantage Santo António.
- Bezoek aan het fort Ermida da Mãe de Deus (Het Moeder Gods Fort).
Reisdocumenten
- E-ticket: ongeveer 7 dagen voor vertrek ontvang je je e-ticket
- Paspoort of Europese identiteitskaart, dat bij vertrek uit Portugal nog 3 maanden geldig dient te zijn
Geldzaken
Op de Azoren wordt er betaald met de euro.
Pinnen: op alle eilanden zijn geldautomaten aanwezig
Creditcard: wordt in grotere restaurants en winkels geaccepteerd
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals overige maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven geldt minimaal € 350,- per persoon per week.
Het is op de Azoren gebruikelijk om fooien te geven voor verleende diensten. Om te voorkomen dat je steeds fooien uit moet delen, wordt aan het begin van de reis een fooienpot ingesteld waaruit de (gezamenlijke) tips aan de chauffeurs, gidsen, hotelpersoneel e.d. worden betaald. Daarnaast staat het je vrij om als blijk van waardering een fooi aan de reisbegeleider te geven.
Maaltijden
Het ontbijt is tijdens de reis inbegrepen, de overige maaltijden niet. Je kunt zelf bepalen waar je wilt lunchen en 's avonds gaat eten. In Ponta Delgada is een flink aantal restaurants waaruit je kunt kiezen, in de kleinere plaatsen is de keus wat beperkter. Naast restaurants met de gewone Europese gerechten zijn er ook enkele internationale restaurants.

Op de Azoren ziet men maaltijden als een sociale gebeurtenis, zodat het op etenstijden extra gezellig is in de restaurantjes. Casas de pasto zijn favoriete kleine eettentjes waar een beperkte kaart met vaak uitstekende gerechten aanwezig is. Natuurlijk is er vis in alle soorten en maten te krijgen. Ook is de lokale bevolking verzot op de, in onze ogen, redelijk smakeloze kaas, die pas echt lekker wordt met de heerlijke Piri Piri-saus. Op Sao Miguel wordt er gekookt in de vulkanische grond, lees er meer over in deze blog.
Gezondheid
Voor deze reis gelden geen specifieke gezondheidsrisico’s en de medische voorzieningen zijn goed. In het algemeen raden wij altijd aan om een kleine reisapotheek mee te nemen op reis. Meer tips en informatie hierover ontvang je via Mijn Djoser, na boeking.
Omdat er op reis altijd iets kan gebeuren en sommige kosten hoog kunnen oplopen, stellen wij het verplicht aan onze reizigers om een reisverzekering af te sluiten.
De wandelreizen van Djoser zijn geschikt voor iedereen met een goede conditie. Kijk voor het maken van een goede afweging of de reis voor jou passend is bij 'Zwaarte van de reis'. Neem bij twijfel gerust contact op.
Hotelverlenging
Het is mogelijk om de reis in Ponta Delgada (São Miguel) te vervroegen of te verlengen.
Je kunt dit aangeven in stap 2 van het boekingsproces bij 'reis verlengen'. De kosten voor de extra overnachtingen zullen getoond worden in het reserveringsoverzicht.
Mocht er in het overzicht geen prijs getoond worden bij de extra hotelovernachting dan is de prijs op aanvraag. We zullen contact met je opnemen zodra de prijs bekend is.
Indien je een ander vluchtschema hebt dan de groep, dan kun je geen gebruik maken van de transfer van/naar de luchthaven.
Klimaat en geografie
We voeren de reizen naar de Azoren uit van mei tot en met september. Door de ligging binnen de warme golfstroom is het klimaat redelijk stabiel. Overdag ligt de temperatuur rond de 24°C. In de avond, nacht en vroeg in de ochtend is het iets koeler. In de zomermaanden is het vrijwel elke dag zonnig, maar natuurlijk kan er ook af en toe een bui vallen. De Azoren hebben een vulkanische oorsprong en zijn landschappelijk zeer divers. Van uitgestrekte glooiende weidevelden tot lavavelden en stomende vlakten en scherpe kraterranden.
Zwaarte van de reis
We hebben de reizen gerangschikt naar zwaarte. Hierbij is rekening gehouden met de duur van de tochten, de niveauverschillen, de hoogten waarop we wandelen en de verhouding van rust- en wandeldagen. Dit blijft natuurlijk een inschatting. Bovendien zal je persoonlijke beleving mede afhankelijk zijn van factoren als weersomstandigheden en je fysieke gesteldheid.
Laagste punt fietstocht: 0 meter
Hoogste punt fietstocht: 880 meter
Maximaal stijgen: 800 meter
Maximaal dalen: 1.610 meter
Totaal aantal km fietsen: 217 km
Gemiddeld aantal km fietsen: 36 km
Voor meer informatie over de wandelduur en hoogteverschillen verwijzen we je graag naar de dag-tot-dagbeschrijving. De zwaarte van de reis wordt uitgebreid uitgelegd op de pagina wandel en fiets zwaarte
We maken fietstochten tussen de 27 en 47 kilometer per dag. Gemiddeld genomen duren de tochten 3 uur en fiets je 36 kilometer over heuvel- en bergachtig terrein. We hebben een paar flinke afdalingen van meer dan 1000 meter en een aantal dagen zijn er pittige klimmen. Soms fietsen we over onverharde/gravelwegen.
Ga goed voorbereid op reis!
Zorg ervoor dat je goed voorbereid op reis gaat. Houd of breng de maanden voorafgaand aan je reis je conditie op peil en probeer uitgerust aan je fietsreis te beginnen. Ervaring met mountainbiken is een vereiste tijdens deze reis. Heb je dit niet, dan raden we aan een training te doen om de juiste techniek onder de knie te krijgen. Zo heb je meer plezier van je vakantie. Een goede uitrusting is ook van belang. Neem de juiste kleding mee. Niets is zo vervelend als gebrekkig materiaal.
Reisbegeleiding en gidsen
Een enthousiaste Nederlandssprekende reisbegeleider begeleidt de reis. Onze reisbegeleiders zijn zeer ervaren en bevlogen reizigers en vertellen onderweg leuke weetjes over de bestemming. Zij begeleiden de fietstochten, zorgen dat de reis soepel verloopt en zijn het aanspreekpunt voor vragen en wensen. De eigen passie voor wandelen en fietsen, in combinatie met een uitgebreide training en inwerkprocedure, vormt de basis voor hun deskundigheid en professionaliteit.
Veelgestelde vragen
Hoe zwaar is deze fietsreis?
Dit is een 3 fietsjes fietsreis. Voor exacte informatie over de lengte, fietsduur en stijging/daling, zie de de dag-tot-dagbeschrijving op deze website. Meer details over de zwaarte lees je onder het kopje 'Zwaarte van de reis'.
Moet ik mijn eigen bagage meenemen tijdens de fietstochten?
Tijdens de fietstochten wordt de bagage in de bus vervoerd. Je draagt dus alleen je dagrugzak of stuurtas op de fiets. Zo kan je bijvoorbeeld je fototoestel en lunch/tussendoortjes makkelijk bij de hand houden.
Wat voor soort reistas kan ik het beste meenemen?
Het is belangrijk dat je bagage niet te groot is, vanwege de beperkte opslagruimte in de bussen. Harde koffers raden wij om deze reden af. We verzoeken je om maximaal 12 à 15 kilo mee te nemen.
Leggen we alle afstanden met de fiets af?
Niet alle afstanden worden met de fiets afgelegd. De bus brengt ons naar de start of pikt ons aan het einde van de fietstocht weer op.
Kan ik de fiets gedurende de hele reis gebruiken?
We hebben de fietsen alleen tot onze beschikking tijdens de gezamenlijke fietstochten.
Wat voor soort fietsen gebruiken we tijdens de reis?
Tijdens de reis maken we gebruik van mountainbikes met versnellingen en bidonhouder.Voor de reis vragen wij om je lengte door te geven zodat de fietsen met de juiste framemaat worden klaargezet op de bestemming. Dit is geen garantie dat de fietsen altijd in de meest geschikte maat aanwezig zijn. Het is niet mogelijk om een eigen fiets mee te nemen. Je dient sportieve schoenen te dragen op de fiets. Als je met klikpedalen wilt fietsen dan kun je deze zelf meenemen.
Moet ik een fietshelm dragen?
Voor je eigen veiligheid stellen wij het gebruik van een helm tijdens de fietstochten verplicht, vanwege het heuvelachtige karakter van de routes. Deze dien je zelf mee te nemen. Ter plaatse zijn een beperkt aantal helmen te leen (kosteloos). Mocht je echter zeker willen zijn van een goed passende helm, dan raden wij je aan om zelf een helm mee te nemen.
Hebben we vrije tijd om er zelf op uit te trekken?
Tijdens deze Djoser fietsreis maak je fietstochten vanuit verschillende hotels. De dagen op de fiets staan vast, maar aan het einde van de dag en in de avond heb je de vrijheid om de schilderachtige dorpjes en het heerlijke eten zelf te ontdekken. De reisbegeleider kan je hierover altijd tips en suggesties geven.
Mogelijkheden zijn bijvoorbeeld het zwemmen in de rotspoelen, bezoek aan interessante stadjes met mooie architectuur en het informatiecentrum/museum over de walvisvaart. Ook kun je een boottocht maken op zoek naar potvissen en dolfijnen. Er is tijdens de fietstochten voldoende tijd om te genieten van de omgeving.
Waar overnachten we tijdens deze reis?
Op de Azoren overnachten we in goede, comfortabele hotels, voorzien van alle benodigde faciliteiten. De hotels liggen op loopafstand van de binnensteden of van bezienswaardigheden. Bij een aantal hotels is een zwembad aanwezig.
Is het mogelijk om een éénpersoonskamer te boeken?
Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een éénpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag. Een vanafprijs is te vinden onder het tabblad VERTREKDATA/PRIJS.
Hoe is de begeleiding geregeld tijdens deze reis?
Er gaat zowel een Nederlandssprekende reisbegeleider mee als een lokale fietsgids. Deze staan je bij aankomst in Colombo op te wachten. Onze reisbegeleiders zijn zeer ervaren en bevlogen reizigers en vertellen onderweg leuke weetjes over de bestemming. Zij zorgen samen met de gids dat de reis soepel verloopt en zijn het aanspreekpunt voor vragen en wensen. De eigen passie, in combinatie met een uitgebreide training en inwerkprocedure, vormt de basis voor hun deskundigheid en professionaliteit. De reisbegeleiders zijn enthousiaste fietsers en doen er alles aan om van je fietsreis een succes te maken.
Hoe groot zijn de groepen?
De groepen tijdens deze fietsreis bestaan uit maximaal 20 personen. Onze groepen bestaan uit zowel samen- als alleenreizende reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Kan ik deze reis vervroegen of verlengen?
Je kunt via Djoser de heen- of terugvlucht wijzigen tot een maximale reisduur van twee maanden. Wijzigingskosten bedragen € 50,-, exclusief eventuele kosten die de luchtvaartmaatschappij in rekening brengt.
Voor de verlenging of vervroeging kan de accommodatie in Havana worden bijgeboekt. Dit hotel is centraal gelegen, van waaruit je de omgeving rustig verder kunt ontdekken.
De genoemde prijzen zijn zonder wijzigingskosten van de vlucht en de transfer van/naar de luchthaven. Deze kan eenvoudig ter plaatse geregeld worden.
Welke maaltijden zijn inclusief?
Tijdens de reis is het ontbijt inbegrepen. Lunchen doe je vaak onderweg. De reisbegeleider geeft aan wanneer je het best een picknicklunch kunt meenemen. 's Avonds kun je zelf kiezen waar je gaat eten.
Hoeveel eilanden bezoek ik tijdens deze fietsreis?
We bezoeken twee eilanden, Terceira en Sao Miguel. Deze eilanden lenen zich het best voor fietstochten. Tussen de eilanden vliegen we.
Kan ik bij een lange overstap de luchthaven af
Het is mogelijk de luchthaven af te gaan bij een lange overstap. Dit is wel op eigen risico. Vanaf de luchthaven kun je met de metro binnen 45 minuten in het centrum zijn. Parque das Nações, voorheen Wereld Expo terrein, is ook leuk voor een kort bezoek. Het is met de metro twee stops (ca. 15 minuten) vanaf de luchthaven.