Rondreis Alaska 21 dagen hotel/cabinreis
Natuurreis in 'The Last Frontier'
Vanaf € 5.595,- Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
Alaska telt vijfduizend gletsjers, de hoogste berg van Noord-Amerika en meer dan drie miljoen meren. In de ongerepte wildernis leeft een grote verscheidenheid aan diersoorten waaronder grizzly’s, zalmen en bald eagles. Tijdens deze reis overnachten we meestal in goede middenklasse hotels en motels. De overige nachten verblijf je in sfeervolle, maar eenvoudige cabins die midden in de natuur liggen. Zo kun je optimaal genieten van de prachtige wildernis van Alaska. Het prachtige ruige landschap maakt de reis dan ook tot een speciale ervaring!
Daarom Djoser
- Inclusief entreegelden Denali nationaal park
- Verblijf bij Chena Hotsprings
- Verblijf bij het prachtige Tangle Lakes
- Kleine groepen van maximaal 14 personen
- Vervoer in comfortabele minibus
- Overnachting in middenklasse hotels en rustieke cabins midden in de natuur
- Deskundige lokale, Engelssprekende chauffeur / reisbegeleider
- Voordelig overnachten en parkeren bij Schiphol
Alle reisinformatie
Route en kaart
- Amsterdam - Anchorage
- Anchorage - Talkeetna
- Talkeetna
- Talkeetna - Healy, Denali nationaal park
- Healy, Denali NP
- Healy - Fairbanks
- Fairbanks, bezoek aan Chena Hot Springs
- Fairbanks - MacLaren River
- MacLaren River
- MacLaren River - McCarthy, optionele excursie naar Kennecott Mine
- McCarthy, optioneel bezoek aan Wrangel-St. Elias nationaal park
- McCarthy - Thompson Pass - Valdez
- Valdez
- Valdez - Palmer
- Palmer - Soldotna
- Soldotna - Homer
- Homer
- Homer
- Homer - Anchorage
- Anchorage - Amsterdam
- aankomst Amsterdam
Reisbeschrijving
Alaska wordt ook wel gezien als het laatste onontgonnen gebied op aarde. Op anderhalf miljoen vierkante kilometer wonen slechts 735.000 mensen, maar zijn er wel vijfduizend gletsjers. Je vindt er de hoogste berg van Noord-Amerika en zijn er meer dan drie miljoen meren. In de ongerepte wildernis leeft een grote verscheidenheid aan diersoorten waaronder grizzly’s en elanden. De reis begint in Anchorage, maar al snel verruilen we de stad voor de ruige wildernis. Hoge bergen, bossen, rivieren vol met zalm en enorme gletsjers. Voor mensen die van natuur houden, is de Alaska reis de best denkbare reis. Het programma is zo samengesteld dat je telkens een of twee dagen vrij bent op een plek om optimaal te genieten van de natuur en de rust. Ook heb je de mogelijkheid om beren en walvissen te spotten en is er voldoende tijd voor een wandeling. Tijdens de gehele reis overnachten we in comfortabele hotels, lodges of cabins.
Een eerste indruk van Alaska, the last frontier
Dag 1 Amsterdam - Anchorage
Dag 2 Anchorage - Flattop Mountain - Talkeetna
Dag 3 Talkeetna
We vliegen naar Anchorage, de grootste stad van Alaska. Door de ligging aan zee is het klimaat hier milder dan in de rest van Alaska. Gemiddeld komt de temperatuur overeen met die van Stockholm. Bij aankomst worden we gastvrij ontvangen door de lokale reisbegeleider en naar ons hotel gebracht.
De volgende dag beginnen we aan de rondreis en rijden we richting Talkeetna. We stoppen onderweg bij Chugach State Park waar we voor een prachtig uitzicht naar Flattop Mountain kunnen lopen.
De tweede dag in Talkeetna hebben we ruim de tijd om een wandeling door de sfeervolle straatjes van Talkeetna te maken, een charmant Alaskadorp vol mooie houten huisjes, lokale kunst en gezellige cafés. Ook de moeite waard is een wandeling door de omliggende natuur via schilderachtige paden met uitzicht over rivieren, bossen en de besneeuwde bergtoppen. Voor het ultieme avontuur kan je een rondvlucht maken boven de majestueuze Mount McKinley.
Sledehonden, vliegvissen en grizzlyberen in Denali nationaal park
Dag 4 Talkeetna - Healy, Denali National Park
Dag 5 Healy, Denali NP
Vanuit Talkeetna rijden we naar Healy, dé uitvalsbasis voor het Denali nationaal park. Aangekomen in Healy kunnen we in de namiddag een sledehondendemonstratie bijwonen en er ook de hondenkennels ontdekken. Een enthousiaste verwelkoming verzekerd!
Een bezoek aan het Denali visitor center is zeker aan te raden om alles over het park te leren. Je kunt ook alvast je buskaartjes voor de komende dagen kopen gezien we namelijk twee dagen in Healy verblijven. Dit stadje ligt dichter in de buurt van de ingang en het bezoekerscentrum dan Talkeetna. Hier vandaan ben je dus snel met de bus bij de ingang van het Denali nationaal park.
Er zijn verschillende lange en korte wandelroutes door het prachtige park die geschikt zijn voor ieder niveau. Andere mogelijkheden zijn in de wild stromende rivieren vliegvissen op forel, toeren met een quad, een helikoptervlucht maken langs Mount Denali of met een gids op zoek gaan naar beren en andere wilde dieren. Denali heeft een subarctisch ecosysteem met grote zoogdieren zoals grizzlyberen, wolven, rendieren en elanden. De dagen zijn hier in de zomer erg lang: op 21 juni gaat de zon maar vier uur onder.
Ontspannen in de Chena Hot Springs
Dag 6 Healy - Fairbanks
Dag 7 Fairbanks, bezoek aan Chena Hot Springs
We vervolgen onze reis verder noordwaarts richting Fairbanks waar we het Pioneer Park kunnen bezoeken. Dit park toont mooi de geschiedenis van Alaska met o.a. originele huisjes, musea en tentoonstellingen.
Vanuit Fairbanks bezoeken we de Chena Hot Springs waar je heerlijk kunt ontspannen in één van de borrelende warmwaterbaden. Vooraleer we aankomen, maken we nog een stop bij de Angel Rocks Trail. Hier maken we een korte wandeling naar een prachtig uitzichtpunt tussen de bomen. In Chena Hot Springs is het Aurora Ice Museum, gebouwd van duizend ton ijs en het grootste ijsbouwwerk dat het jaar rond blijft staan, die zeker een bezoek waard is. In het museum is het 7 graden onder nul en zie je belichte ijsbeelden. Vergeet zeker ook niet een cocktail uit een ijsglas te drinken in de Aurora Ice Bar! De omgeving van de warmwaterbronnen is bij uitstek geschikt voor een wandeling of begeleide quadtoers. Voor liefhebbers van de trouwe viervoeters, zijn ook sleekarritjes en kennelrondleidingen een optie.
Bergen, gletsjers en kolkende rivieren
Dag 8 Fairbanks - MacLaren River
Dag 9 MacLaren River
De volgende dag maken we een stop in North Pole, de thuisbasis van Santa Claus. Hier zijn de straatlantaarns met rood/wit lint versierd alsof het zuurstokken zijn. In het Santa Claus House kun je alvast je kerstinkopen doen terwijl het eigenlijk nog zomer is. Op een terugtelklok kun je zien hoe lang het nog duurt voordat het weer Kerst is. Ook wordt alle post van over de hele wereld die aan de Kerstman is gericht hier bezorgd, ook al staat er geen adres op!
Vanuit North Pole reizen we verder langs de Denali Highway naar MacLaren River, waar we twee nachten verblijven. Dit gebied staat bekend om zijn rust, uitgestrekte meren en ongerepte natuur. Wie wil, kan een kano huren om de meren te verkennen of gewoon genieten van de stilte en de indrukwekkende omgeving. Het is de perfecte plek om even helemaal op te gaan in de Alaskaanse wildernis.
Terug in de tijd in McCarthy
Dag 10 MacLaren River - McCarthy, optionele excursie naar Kennecott Mine
Dag 11 McCarthy, optioneel bezoek aan Wrangell-St. Elias nationaal park
Vervolgens gaan we op weg naar McCarthy. Deze weg voert ons door de bergen waardoor dit gebied ook wel ‘Klein Zwitserland’ wordt genoemd. Tijdens deze prachtige route maken we stops in de spectaculaire natuur en passeren we kolkende rivieren met smeltwater van de omringende bergketens. We maken een korte stop bij de Copper rivier en de Kuskulana spoorbrug. Aangekomen in McCarthy, een oud mijnstadje, lijkt de tijd honderd jaar te hebben stilgestaan. De hoofdstraat is nog van zand en de houten huisjes lijken uit een wildwestfilm te komen.
De eerste vrije dag in McCarthy kun je zelf besteden in het oude dorpje of je kunt de Kennecott Mine, een oude verlaten kopermijn, bezoeken. De vervallen gebouwen zijn donkerrood geverfd omdat dit toen de goedkoopste kleur verf was. Met een gids kun je door dit spookstadje dwalen en krijg je uitleg hoe de kopermijn werkte. Daarna ben je nog een dag vrij voor een stevige wandeling door het Wrangel-St. Elias nationaal park. Voel je als een echte pionier langs de Bonanza Mine Trail. Wild is in het park één van de vele attracties: grizzly’s, zwarte beren, kariboes en elanden worden er vaak gezien. Je kunt er ook raften, een gletsjerwandeling maken, een ijswand beklimmen of bekijk alles op vogelperspectief met een helikoptervlucht.
Maak een boottocht door de Prince William Sound
Dag 12 McCarthy - Wortington Glacier - Keystone Canyon - Valdez
Dag 13 Valdez
Onderweg naar de vissershaven Valdez stoppen we bij de Keystone Canyon, vermaard om zijn watervallen, en de Worthington Glacier. We kunnen een wandeling van 1,5 kilometer maken over de morenen van de gletsjer totdat we bij het blauwe ijs aankomen. Valdez heeft een gezellige vissershaven en een mooi oud centrum. Je hebt hier een vrije dag om te genieten van de zee en de natuur. Ga een dagje zeevissen op zalm, waag je aan kajakken op de open zee, vaar met de Lu Lu Belle door de Prince William Sound, maak een wandeling door de ruige natuur en geniet van de prachtige kust met hoge bergtoppen en tientallen gletsjers. Onderweg zie je vast zeearenden, zeeotters, papegaaiduikers en allerlei soorten zeevogels.
Ruige natuur, spectaculaire vergezichten en besneeuwde bergtoppen
Dag 14 Valdez - Palmer
Dag 15 Palmer - Soldotna
Vanuit Valdez volgen we de Glennallen Highway naar het westen. Voordat we de eindbestemming bereiken, nemen we een kijkje bij de Alyeska Pipeline. Omdat het niet mogelijk was om de 1300 km lange pijplijn ondergronds aan te leggen, is er gekozen om deze een paar meter boven de grond aan te leggen, zodat het 'wildlife' er geen hinder van ondervindt. Ons eindpunt van vandaag is Palmer. Dwars door de Alaska Mountain Range rijden we het hooggebergte in op weg naar de 1148 meter hoge Hatcher Pass. Dit is het ‘echte’ Alaska: ruige natuur, spectaculaire vergezichten en besneeuwde bergtoppen.
De omgeving van Hatcher Pass is vooral bekend vanwege de goudkoorts die ontstond nadat er in 1886 goud werd ontdekt. Al snel ontstond er een mijn met bijbehorend dorpje. Bij de Independence Mine werkten in 1941, het beste jaar van de mijn, 204 personen en haalden ze voor meer dan 17 miljoen dollar aan goud uit de grond! In 1953 ging de mijn helaas failliet en trokken de arbeiders weg. Sindsdien is het mijncomplex vervallen en lijkt het meer op een spookstadje. Nu is er een museum en krijg je uitleg hoe de mijn werkte. Vanaf de mijn leidt een goed begaanbaar pad over de toendra naar Gold Chord lake, een bergmeertje met voldoende plekken om te genieten van de natuur. Onderweg naar Soldotna zien we de prachtige kustlijn van de Turnagain Arm, één van de mooiste kustroutes van Noord-Amerika en hebben we al een eerste zicht over Summit Lake. Onderweg kunnen we het Alaska Wildlife Conservation Center bezoeken. In dit ruim opgezette opvangpark voor gewonde en verlaten dieren kun je zwarte beren, bruine beren, bizons, adelaars, wolven en soms zelfs een lynx tegenkomen.
Walvissen spotten in Homer
Dag 16 Soldotna - Homer
Dag 17 Homer
Dag 18 Homer
Dag 19 Homer - Anchorage
Dag 20 Anchorage - Amsterdam
Dag 21 aankomst Amsterdam
Homer is de ideale plek om kennis te maken met de natuur van Alaska. Je kunt hier verschillende boeiende excursies boeken. Ga bijvoorbeeld een dagje zeevissen, aangezien Homer de heilbothoofdstad van de wereld is. Misschien vang je wel een van deze reusachtige platvissen. Ook kun je bij rustig weer een mooie kanotocht maken langs de kustlijn. Helemaal spectaculair is het spotten van walvissen en orka’s. Deze zeezoogdieren komen in grote aantallen vlak voor de kust van Homer voor. Een andere echte highlight om te doen in Homer is beren spotten. Je kunt een volledige dagexcursie wijden aan het spotten van de bijzondere grizzly's in dit gebied.
Ga ’s avonds zeker een drankje drinken in de bekende ‘Salty Dawg Saloon’ die van binnen helemaal behangen is met beschreven dollarbiljetten.
En dan is het alweer tijd om terug te keren naar ons beginpunt van onze reis. In een rustig tempo rijden we naar Anchorage. Onderweg maken we een stop bij Summit Lake. Dit prachtig gelegen meer biedt drinkwater voor de vele elanden en rendieren die in dit gebied verblijven. In Anchorage hebben we nog tijd om de laatste inkopen te doen, bijvoorbeeld bij de Ulu messenfabriek of lekker langs het water te lopen over de Tony Knowles Coastal trail. In het hotel in Anchorage regelt de gids/chauffeur de transfer naar de luchthaven voor de volgende dag (met de gratis shuttle service van het hotel) en verlaat hij de groep. De volgende dag vliegen we terug naar Amsterdam.
Op weg met Djoser
Bij onze reizen is geen sprake van een strak gepland reisschema. Het principe 'vrijheid-blijheid' houdt in, dat enkele excursies die bij de reis zijn inbegrepen vastliggen, maar dat de resterende tijd vrij in te vullen is. Uiteraard ben je nooit verplicht om aan een excursie deel te nemen. Bij alle excursies zijn entreegelden dan ook exclusief zodat je zelf kan bepalen of je mee naar binnen wilt. Wie er liever zelf op uitgaat heeft daartoe alle vrijheid. De maximale groepsgrootte voor deze reizen is 14 personen.
Vertrekdata 2026
Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
€ 5.595,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
€ 5.695,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
€ 5.795,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
€ 5.995,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
€ 6.095,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
Deelnemers
Er is op dit moment geen groepsinformatie beschikbaar voor deze vertrekdatum.
€ 5.895,-
Vertrekdata 2027
Bijkomende kosten € 26,25 p.p. (o.b.v. 2 personen)
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
€ 5.895,-
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren.
€ 5.895,-
Inclusief
- Internationale vliegreis
- Alle vluchttoeslagen
- Engelssprekende chauffeur/reisbegeleider
- Vervoer per mini-bus
- Hotel- en cabinovernachtingen
- Prachtig uitzicht vanaf Flattop Mountain
- Entreegeld Denali nationaal park
- Entreegeld Wrangell St Elias
- Bezoek aan Pioneer Park in Fairbanks
- Bezoek aan North Pole
- Worthington Glacier en watervallen van Keystone Canyon
- Independence Gold Mine Historic Park
Exclusief
Overige maaltijden, visum, entreegelden, facultatieve excursies, fooien, persoonlijke uitgaven, verzekeringen, etc.
Reserveringskosten € 25,-, bij 2 of meer personen € 40,-. Bijdrage SGR € 5,- per persoon en calamiteitenfonds € 2,50 per boeking.
Eenpersoonskamer
Alleenreizenden worden ingedeeld met een andere alleenreizende van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag vanaf € 1.995,-. Kies dan tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet dan het geldende bedrag voor jouw reis.
Accomodaties in Alaska zijn soms beperkt. Daarom wordt de eenpersoonskamer na boeken aangevraagd. Wanneer een eenpersoonskamer niet meer mogelijk is, kan je uiteraard wel nog de kamer delen met een andere alleenreizende.
Vluchttoeslagen (inbegrepen)
Luchtvaartmaatschappijen berekenen naast luchthavenbelastingen, ook brandstof- en veiligheidstoeslagen. Bij Djoser zijn al deze toeslagen in de reissom inbegrepen.
Landarrangement
Het is bij deze reis niet mogelijk om een landarrangement (reis zonder internationale vluchten) te boeken.
Groepssamenstelling en groepsgrootte
Onze groepen bestaan uit zowel samenreizende als alleengaande reizigers. Reis je alleen, dan vind je zeker snel aansluiting in onze kleine groepen.
Wil je meer specifieke informatie over de samenstelling van de groep en vertrekdatum van jouw keuze dan kunnen we je telefonisch (071 - 5126400, België: 09 223 00 69) meer informatie geven over bijvoorbeeld leeftijden en het aantal mannen, vrouwen of alleengaande reizigers.
Gemiddeld bestaan de groepen uit 12 deelnemers, het maximum is 14.
De gemiddelde groepsgrootte om de reis door te laten gaan is 10.
Nog bedenktijd nodig? Dan kun je tot een paar maanden voor vertrek een optie op een reis nemen. Zo’n voorlopige reservering is gratis en is 5 dagen geldig. De optie wordt automatisch omgezet in een definitieve of aanvraagboeking, tenzij je deze tijdig zelf bevestigt of annuleert. Het is helaas niet mogelijk om een optie te nemen op een reis waar nog maar een aantal plaatsen beschikbaar zijn.
Vertrek informatie
Djoser heeft alle reizen van tevoren ingepland met het doel en verwachting deze ook uit te kunnen voeren. Dit op basis van eerdere ervaringen en boekingen in dit reisseizoen.
Om een groepsreis te garanderen en uit te kunnen voeren is een minimum aantal deelnemers nodig. Dit aantal staat bij betreffende reis vermeld onder het kopje 'Groepssamenstelling en groepsgrootte'. In het uitzonderlijke geval dat het minimum aantal deelnemers niet wordt bereikt en de reis niet door kan gaan, dan informeren we je ruim van te voren e-mail, uiterlijk 21 dagen voor vertrek. Djoser zal altijd haar uiterste best doen om een gewenste alternatieve reis en/of vertrekdatum aan te bieden. Volledige restitutie van de reissom, inclusief eventuele via Djoser afgesloten verzekeringen die op de factuur staan (met uitzondering van eventuele kosten van zelf geregelde visa, vaccinaties en andere persoonlijke uitgaven) is natuurlijk ook mogelijk. In het geval dat een reis niet kan doorgaan als gevolg van een overmachtssituatie kunnen er andere voorwaarden gelden waarbij geen volledige restitutie mogelijk is.
Reviews Alaska, 21 dagen hotel/cabinreis
-
Is een pracht van een land moet je gezien hebben om dit te geloven. Zowel de omgeving, flora en fauna zijn onuitputtelijk. Iedereen komt er aan zijn trekken, er is zoveel te doen en te zien. Wel prijzig maar zeker de moeite waard. Eenmaal in een lifetime moet toch kunnen
-
Wandelen in fenomenale herfstkleuren, zeeotters, gletsjers, eindeloze landschappen, tijdreizen in McCarthy, beren: Alaska laat zich niet zomaar samenvatten. Bearviewing in Homer is niet goedkoop, maar een absoluut hoogtepunt. Het tempo van deze reis is aangenaam en John was de ideale reisbegeleider.
-
Het was echt een droom reis. We hadden erg mooi weer, warm en veel zon, weinig dagen regen. Alaska is ongekend ruig en mooi. Allerlei leuke excursies maken het af. Wel rekening houden dat er nog veel geld bijkomt, vanwege de excursies, bij de reis zit weinig inbegrepen. De gids wist echt heel veel!
-
Wat een fantastische reis was dit! De overweldigende natuur, de vele dieren die we gezien hebben. de leuke groep en de gids John maakten dit een onvergetelijke reis. Alaska is duur wat je vooral merkt als je de extra excursies doet, voor mij was het het waard maar wel iets om rekening mee te houden.
-
Prachtig weer/trip en de gids/chauffeur was goud waard, alles kon alles mocht. Heel erg klantgericht, wist veel te vertellen. Ik had mij alleen heel erg verheugd om bij de Mac Laren rivier te zitten voor een mooi rust punt met outdooractiviteiten, maar helaas zaten we aan een snelweg met schietles.
-
Prachtige reis met een geweldige chauffeur/reisleider "Captain Phil". Eindeloos veel prachtige besneeuwde bergtoppen en magnifieke gletsjers. Een keur aan "wildlife". Als je van natuur houdt is dit een absolute "must".
-
Wat een geweldige reis! Ik koos voor mei vanwege minder muggen en droogste maand. Dat klopte. In mei zijn nog veel bergpassen gesloten en is er nog geen zalmtrek en heb je dus echt heel weinig kans om in het wild beren te spotten. Elanden zagen we wel redelijk veel. Onze gids Phil was geweldig.
-
Wat een geweldig land (nou ja, staat ….) is Alaska. Genoten van de eerste tot de laatste dag van de overweldigende natuur. En dat alles onder de uitmuntende (bege)leiding van “Captain Phil” onze chauffeur/reisleider met welhaast encyclopedische kennis van alles in en over Alaska.
-
Ondanks de regen in september (beetje pech gehad) een prachtige reis door het uitgestrekte Alaska! Zodra je Anchorage achter je laat zit je in de wildernis. Beren, elanden, walvissen, zeeotters en zeearenden gezien. Houd rekening met prijzige extra excursies, die echter zeker de moeite waard zijn.
-
Prachtige reis in september met de herfstkleuren. Mede dankzij chauffeur/gids Mike en de gezellige reisgenoten een onvergetelijke vakantie geworden. Genoten van de excursies o.a. helicoptervlucht naar de beren en vluchten boven Denali en wandeling op de gletsjer. Een aanrader!
-
Heerlijke reis langs de hoogtepunten van Alaska. De sprakeloos makende natuur, de beren & elanden die op enkele meters langs je lopen, de Alaskanen waarmee je snel contact hebt, de soms schilderachtige accommodaties, de prima lokale gids en zijn verhalen, maken deze reis een onuitwisbare ervaring.
-
Één van de mooiste reizen die ik gemaakt hebt. Als je van natuur houdt dan moet je hier zeker heen. Alaska is een "land" op zich. Je kunt wandelen, vliegen, varen, fietsen etc. Genieten van de natuur, dieren en bergen. We hadden een gezellige groep en enorm enthousiaste leuke reisleider. TOPREIS!
-
Alaska is in een woord prachtig en door de inzet en verhalen van Mike (reisbegeleider) hebben we veel kunnen zien en mee gekregen van dit prachtige stukje USA. 3700 km genieten van bergen, vulkanen, gletsjers, meren, beren, moose, bald-eagle en nog meer aan natuur en vriendelijke inwoners.
-
Hele goede begeleiding en de uitleg over wat het land betreft daar hoor je echt verstand van te hebben en dat was het ook van onze gids en chauffeur in dit geval Michael zou ik aanhouden voor jullie reizen.
-
Gisteren teruggekomen van deze fantastische reis. Ik heb volop genoten. Wat is Alaska mooi en overweldigend qua natuur. Je komt ogen en oren tekort. Gelukkig hoef je alleen maar om je heen te kijken en te luisteren terwijl de enthousiaste reisbegeleider je overal veilig naartoe loodst. Aanrader!
-
De puurheid van Alaska. Inspirerend en betoverend. Een zegen in mijn leven om kort bij beren, elanden en walvissen te komen. Je ruikt geschiedenis in deze "49th Estate". Tochten brengen warme geuren en kleuren van de aarde naar boven. Je moet ver reizen om wat dicht bij je is te kunnen begrijpen.
-
Een absolute aanrader voor natuurliefhebbers ! Onvergetelijke landschappen : gletsjers, meren, bossen en natuurparken. De ontmoetingen met beren, elanden, wolven, otters, bevers, kariboe's, arenden, walvissen, zeehonden en zeeleeuwen staan in mijn geheugen gegrift. Heel enthousiaste reisbegeleider.
-
Prachtige reis met volop wildlife en natuur. Begeleid door een enthousiaste lokale gids.
-
Prachtige reis om nooit te vergeten, leuke reisleider.
-
Doodstil was het...de beer was nu vlakbij. Slechts een enkel kuchje en het geklik van de camera's verstoorde de stilte. De beer ging op 20 meter afstand voorbij en ging op de rug liggen luchtfietsen....alsof hij wilde spelen. Ondertussen gingen de wolken muggen hun gang. Dit is onvergetelijk... Wow.
-
Geweldige reis Alaska is iets bijzonders. Wat een natuur wat een ongelooflijk avontuurlijk en groots land. De rondreis zit prima in elkaar. We hadden een prima reisleidster/chauffeur.
-
De allermooiste reis van al mijn reizen tot nu toe en dat zijn er ongeveer 30! Met de allerliefste reisbegeleider die je je maar kunt voorstellen. Dank je Djoser voor deze grandioze ervaring en herinnering.
-
Een fantastische reis door een werkelijk schitterend Alaska. Een prachtige natuur, vriendelijke Alaskanen en onverwachte gebeurtenissen maakten van deze reis een onvergetelijke vakantie. Alaska is niet echt goedkoop maar toch een absolute aanrader! Alaska, inderdaad the last frontier!
-
Prachtige reis! Fenomenale landschappen en gevarieerde wildlife. Je krijgt vaak het gevoel in een natuurdocumentaire verzeild te zijn. Boottocht vanuit Valdez was super. Het weer viel veel beter mee dan verwacht. Alaska valt wel duur uit, maar was zijn geld waard. Aanrader voor wie van natuur houdt.
Praktische informatie
Accommodatie
In Anchorage, Healy, Valdez en Homer verblijven we in goede middenklasse hotels die centraal gelegen zijn, op loopafstand van de restaurants en uitgaansgelegenheden.
Tijdens de reis maken we gebruik van verschillende lokale overnachtingsplaatsen: lodges, inns en cabins midden in de natuur. Gezien er doorheen afgelegen gebieden wordt gereisd en accommodaties hier beperkt zijn, worden de sanitaire faciliteiten tijdens bepaalde overnachtingen gedeeld. Bepaalde accommodaties maken ook gebruik van droogtoiletten.
Bekijk hotelreviews op ![]()
| Anchorage | Puffin Inn |
| Talkeetna | Talkeetna Inn |
| Healy (Denali NP) | White Moose Lodge |
| Fairbanks | Golden North Inn |
| Chistochina | Red Eagle Lodge |
| Denali Highway | Ma Johnsons' Hotel |
| Valdez | Glacier Hotel |
| Glennallen Highway | Eagle Hotel |
| Soldotna | Soldotna Inn |
| Homer | Beluga Lake Lodge |
Deze selectie geeft een goed beeld van de hotels waar we tijdens deze reis verblijven.
Eenpersoonskamer
Alleenreizenden worden ingedeeld met een andere alleenreizende van hetzelfde geslacht. Wil je niet ingedeeld worden met een andere deelnemer, dan kun je een eenpersoonskamer boeken tegen de daarvoor geldende toeslag vanaf € 1.995,-. Kies dan tijdens het boeken voor een eenpersoonskamer en je ziet dan het geldende bedrag voor jouw reis.
Accomodaties in Alaska zijn soms beperkt. Daarom wordt de eenpersoonskamer na boeken aangevraagd. Wanneer een eenpersoonskamer niet meer mogelijk is, kan je uiteraard wel nog de kamer delen met een andere alleenreizende.
Vliegreis
Het meest voorkomende vluchtschema staat hieronder. Je kan ook het schema per vertrekdatum bekijken. Vliegtijden en -maatschappijen zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Vlucht met
Delta Airlines
Traject
Amsterdam - Seattle
Vertrek
14:30 - 15:45
Vlucht met
Delta Airlines
Traject
Seattle - Anchorage
Vertrek
18:10 - 20:44
Vlucht met
Delta Airlines
Traject
Anchorage - Seattle
Vertrek
11:15 - 15:43
Vlucht met
Delta Airlines
Traject
Seattle - Amsterdam
Vertrek
18:00 - 13:00
Tijdsverschil: In Alaska is het 10 uur vroeger dan bij ons.
Landarrangement
Het is bij deze reis niet mogelijk om een landarrangement (reis zonder internationale vluchten) te boeken.
Hotelovernachting Schiphol
Djoser biedt Belgische reizigers aan om voor een aantrekkelijk tarief in het Ibis Hotel vlak bij de luchthaven Schiphol te overnachten. Vooral bij vluchten die vroeg vertrekken of ’s avonds laat aankomen is dit handig. Je vertrekt uitgerust of geniet nog na van een extra nachtje vakantie. Bovendien parkeer je je wagen gratis. Lees hier meer.
Vervoer
Tijdens de rondreis beschikken we over een eigen minibus, die voorzien is van airco en verwarming. Onderweg is vaak veel te zien en omdat het vervoer geheel tot onze beschikking staat, kunnen we stoppen waar we willen om even de benen te strekken, een foto te maken of een mooi plaatsje onderweg te bezoeken.
Bij de reis inbegrepen
- Internationale vliegreis
- Alle vluchttoeslagen
- Engelssprekende chauffeur/reisbegeleider
- Vervoer per mini-bus
- Hotel- en cabinovernachtingen
- Prachtig uitzicht vanaf Flattop Mountain
- Entreegeld Denali nationaal park
- Entreegeld Wrangell St Elias
- Bezoek aan Pioneer Park in Fairbanks
- Bezoek aan North Pole
- Worthington Glacier en watervallen van Keystone Canyon
- Independence Gold Mine Historic Park
Excursies
Bij Djoser bepaal je zelf welke bezienswaardigheden je de moeite waard vindt om te bezoeken. De een leert graag meer over het lokale leven in dit onontgonnen gebied, de ander wil op zijn gemak rondkijken bij de Kennecott Mine of maakt graag mooie wandeling door de prachtige natuur van Alaska. In de meeste gevallen kun je zelf of met groepsgenoten, al dan niet met hulp van onze reisbegeleiding, er te voet of met lokaal vervoer erop uit trekken. Toegangsgelden zijn dan ook niet bij de reissom inbegrepen, zodat je alle vrijheid hebt om je eigen plan te trekken.
Sommige bezienswaardigheden mag je niet missen, zijn slecht bereikbaar of liggen 'en route' naar onze volgende overnachtingsplaats. Dergelijke excursies zijn bij Djoser in het programma opgenomen. Bij een onvermijdelijk entree, zoals van een nationaal park waarin je verblijft of bezoekt, is dat toegangsgeld inbegrepen. In andere gevallen is dit entreegeld exclusief.
Inbegrepen excursies tijdens de reis door Alaska:
- Geniet van het prachtige uitzicht vanaf Flattop Mountain en strek even de benen onderweg naar Talkeetna.
- Twee volle dagen in Denali Nationaal Park voor mooie natuurwandelingen en het spotten van wildlife.
- Bezoek de hondenkennels in Healy en woon een professionele sleehondendemonstratie bij.
- Pioneer Park in Fairbanks biedt een kijkje in de rijke geschiedenis van Alaska.
- Wandel de Angel Rocks Trail (5 km) naar een indrukwekkend uitzichtpunt onderweg naar Chena Hot Springs.
- Ontspan in de warmwaterbronnen van Chena Hot Springs.
- Beleef het hele jaar door kerstsfeer in North Pole en verstuur unieke postkaarten.
- Wandel naar de Worthington Gletsjer en bezoek Keystone Canyon.
- Stop bij de Matanuska Gletsjer en bekijk de indrukwekkende Alyeska Pipeline.
- Bezoek het Independence Gold Mine Historic Park en wandel naar het schilderachtige Gold Chord Lake.
Optionele activiteiten:
- Diverse hikes en avontuurlijke manieren om Denali te ontdekken, zoals wildwaterraften of per quad.
- Aurora Ice Museum met indrukwekkende ijssculpturen.
- Zelf een hondensleetocht uitproberen en de kennels bezoeken.
- Huur een Kano en ontdek MacLaren River.
- Berentocht in Homer en walvisspotten in Homer of Valdez, eventueel per zeekajak.
- Helikoptervlucht over de gletsjer van Mount McKinley.
- Twee vrije dagen in McCarthy: ijs- en gletsjeractiviteiten, hike de Bonanza Mine Trail, raft op de Kennicott River of maak een rondvlucht over Wrangell-St. Elias Nationaal Park.
- Bezoek het Alaska Wildlife Conservation Center in Soldotna en ontmoet bruine en zwarte beren, bizons, wolven en meer.
- Sportvissen op zalm of forel in rivieren en beken, en in Homer op heilbot.
- Ontdek per boot het Kenai Fjords National Park.
Reisdocumenten
- E-ticket: meer informatie over de vlucht ontvang je ongeveer 10 dagen voor vertrek.
- Geldige internationale reispas
- Een ESTA-formulier*: dit is een document dat toestemming geeft om zonder visum naar de Verenigde Staten te reizen. Via de website van de Amerikaanse overheid dien je dit formulier aan te vragen. Deze toestemming is 2 jaar geldig en kost $40,-. Dit bedrag kan betaald worden met een creditcard van MasterCard, VISA, American Express of via Paypal. Na boeking ontvang je meer gegevens over hoe je precies het formulier aan kunt vragen. Meer informatie is ook te vinden op deze website.
*Voor reizigers die sinds 1 maart 2011 in o.a. Iran zijn geweest of na 12 januari 2021 in Cuba, is het niet mogelijk een ESTA-verklaring aan te vragen. In dat geval dient er een regulier toeristenvisum te worden aangevraagd bij de Amerikaanse ambassade. De wachttijd hiervoor is lang. Meer informatie vind je op de website van de Amerikaanse ambassade.
Voor éénoudergezinnen willen wij erop attenderen dat er bij de grensformaliteiten bij vertrek uit Nederland of België, maar ook bij aankomst op de bestemming, gevraagd kan worden naar toestemming van de niet meereizende ouder.
Geldzaken
In Alaska wordt er betaalt met Amerikaanse Dollars. Kijk voor de actuele koersen op oanda.com.
Geld afhalen: alleen in de steden.
Contant: US dollars.
Creditcard: wordt overal geaccepteerd, je kunt er ook bij automaten geld mee opnemen.
Als richtbedrag voor uitgaven die niet bij de reissom zijn inbegrepen, zoals maaltijden, entreegelden, facultatieve excursies en persoonlijke uitgaven, geldt een minimum van € 500,- per persoon per week. Er zijn veel optionele excursies mogelijk. Het is belangrijk rekening te houden dat de kosten hiervoor behoorlijk kunnen oplopen wanneer je meerdere excursies wenst te doen.
Het is gebruikelijk om fooien te geven voor verleende diensten van chauffeurs, gidsen, campcourier e.d. Normaliter wordt 18-20% fooi bovenop de rekening gegeven in restaurants. Het is gebruikelijk de gids die een lokale excursie leidt 5 tot 10 dollar per persoon te geven. Daarnaast is het gebruikelijk dat de lokale reisbegeleiders/chauffeur zo'n 10 tot 12 dollar per dag aan fooi ontvangt. Dit kan aan het einde van de tour aan hem/haar worden gegeven.
Koers
Maaltijden
Tijdens deze reis zijn de maaltijden niet inbegrepen. Zo kun je zelf kiezen waar en wat je wilt gaan eten. In de wat grotere stadjes zijn meerdere restaurants aanwezig, dus daar is een keuze uit verschillende restaurants. De gids weet precies waar je het lekkerst kunt eten. Als er geen restaurants in het dorpje zijn, verblijven we in ieder geval in een hotel waar een restaurant bij hoort.
Alaska staat alom bekend voor z'n heerlijke wilde zalm, king crab en heilbot die zeker het proeven waard zijn. Naast de vele vers gevangen visgerechten, kan je ook vaak rendierburger en elandsteak op de menukaart terugvinden. Probeer ook eens een eskimo ijsje!
In Homer verdient de Salty Dawg Saloon zeker een bezoekje vanwege het opvallend interieur; er kleven namelijk duizenden dollarbiljetten aan de muren en plafond. In deze stad kan je ook op woensdag en zaterdag een leuke farmers market bezoeken waar allerlei lokale producten worden verkocht.
Gezondheid
Voor Alaska zijn geen speciale inentingen nodig. De hygiënische omstandigheden zijn vergelijkbaar met die in Nederland en België.
We raden je aan een goede (reis)verzekering af te sluiten die medische kosten en repatriëring dekt, aangezien een opname in een Amerikaans ziekenhuis hoge kosten met zich kan meebrengen. De gewone ziektekostenverzekering biedt vaak geen dekking in de VS.
Een kleine reisapotheek is handig, met bijvoorbeeld EHBO-materiaal, pijnstillers, middelen tegen darmstoornissen, ORS (glucosezoutoplossing), anti-muggenmiddel, stick tegen insectenbeten en zonnebrandcrème.
Klimaat en geografie
Alaska heeft een gevarieerd klimaat, dat sterk beïnvloed wordt door de ligging van de staat en het reliëf. Langs de zuidkust zijn de zomers meestal mild en zonnig, terwijl het binnenland warmer kan worden met temperaturen rond 25°C in de zomer. Door de noordelijke ligging zijn de dagen in de zomer bijzonder lang; in Fairbanks is het bijvoorbeeld bijna 24 uur licht. In het noorden van de staat liggen poolgebieden waar de zomer kort is en de winters lang en streng. Dankzij deze ligging is Alaska ook een van de beste plekken om het noorderlicht te zien, vooral in de nazomer. Ondanks de aanwezigheid van gletsjers, bergen en permafrost biedt het land in de zomer aangename en indrukwekkende weersomstandigheden die de natuur optimaal laten beleven.
Reisbegeleiding en gidsen
De reisbegeleider op deze reis is een Engelssprekende, lokale expert en chauffeur, die je alles vertelt over de natuur, cultuur en geschiedenis van Alaska. Dankzij hun uitgebreide ervaring en kennis van de regio haal je het meeste uit je reis. Voor vragen of advies kun je altijd bij hen terecht, en ze helpen je graag de weg te vinden. Hoe je Alaska uiteindelijk ervaart, bepaal je zelf, dus een goede voorbereiding en een reisgids zijn zeker aan te raden.
Veelgestelde vragen
Hoe reis je met Djoser door Alaska?
We reizen met een eigen comfortabele minivan, die geschikt is voor maximaal 14 reizigers. De ervaren chauffeurs kennen de route goed, hebben ervaring met het rijden op ’gravelroads' en kennen leuke plaatsen om te stoppen. Het voordeel van een eigen bus is dat we flexibel zijn en kunnen pauzeren waar we willen: voor een picknick op een mooie plek, om foto's te maken of om ergens iets te drinken.
Waar overnachten we tijdens deze reis?
Tijdens deze avontuurlijke reis overnacht je afwisselend in motels, lodges, cabins en inns. In de steden overnacht je in goede middenklasse hotels.
Wat is de gemiddelde reisduur per dag?
De reisafstanden tijdens deze route variëren per dag. Soms is het slechts een korte rit naar de volgende bestemming, terwijl andere dagen wat langere trajecten op het programma staan. Onderweg worden regelmatig stops gemaakt voor een koffiepauze, lunch of een bezienswaardigheid. Zo zit je nooit langer dan zo’n 2 à 3 uur achter elkaar in de minivan en blijft het reizen aangenaam en afwisselend.
Wat moet ik meenemen op deze reis?
We raden aan voldoende kleding mee te nemen voor verschillende weersomstandigheden. Luchtige katoenen kleding is fijn voor warme zomerdagen, maar ook warme kleding zoals een fleecejack, jas, dikke trui en lange broek is onmisbaar. Kleding voor regenachtig weer mag natuurlijk ook niet ontbreken.
Goede schoenen zijn essentieel, of het nu wandelschoenen of sportieve sneakers zijn, zolang je er maar comfortabel mee kunt wandelen. Verder is een dagrugzak handig om spullen zoals je camera, drinkfles, reisgids of verrekijker in mee te nemen tijdens dagexcursies.
Wie begeleidt de reis?
Voor deze reis maakt Djoser gebruik van een Engelssprekende lokale chauffeur/reisbegeleider. Wij maken speciaal gebruik van een lokale reisbegeleider, omdat hij of zij alles weet van de omgeving, cultuur en gewoontes. De reisbegeleider is de chauffeur van de bus, maar helpt je bijvoorbeeld ook bij het boeken van excursies, geeft tips voor leuke restaurants en bezienswaardigheden, lost eventuele problemen op en staat in direct contact met de lokale agent. De reisbegeleider ontmoet je, net als de overige groepsleden, bij aankomst op de luchthaven. Hij/Zij is te herkennen aan een bord met Djoser erop.
Heb ik een visum nodig voor Alaska?
Nee, een visum is niet nodig, maar je hebt wel een ESTA-toestemming nodig om zonder visum naar de Verenigde Staten te reizen. Dit geldt ook als je alleen een overstap maakt in de VS. Reizigers die sinds 1 maart 2011 in landen zoals Iran zijn geweest, of na 12 januari 2021 in Cuba, kunnen geen ESTA aanvragen. In dat geval is een regulier toeristenvisum bij de Amerikaanse ambassade verplicht, waarbij de wachttijd vaak lang kan zijn. Onder het kopje Reisdocumenten vind je alle informatie hierover.
Wat is de maximale groepsgrootte?
We reizen in een kleine groep van maximaal 14 personen met onze eigen minivan. Zo kunnen we ons gemakkelijk door de natuur verplaatsen en onderweg stoppen op de mooiste plekken.
Geef je fooien in Alaska?
In de Verenigde Staten is het heel gebruikelijk om een fooi te geven voor verleende diensten. Voor chauffeurs, gidsen en campcouriers wordt dit ook verwacht. In restaurants bedraagt de fooi doorgaans 18 tot 20% boven op het totaalbedrag van de rekening. Voor lokale gidsen die excursies begeleiden, is een bedrag van ongeveer 5 tot 10 dollar per persoon gebruikelijk. Daarnaast ontvangen de reisbegeleider en/of chauffeur meestal zo’n 10 tot 12 dollar per dag aan fooi. Dit kan aan het einde van de reis aan hen worden overhandigd.
Hoe is de elektriciteitsvoorziening in Alaska?
De netspanning is 110 Volt. Men gebruikt stopcontacten voor stekkers van het Amerikaanse type met twee platte polen. We raden aan om een wereldstekker mee te nemen, dan passen je stekkers altijd.
Hoe is het weer in Alaska?
Alaska is een uitgestrekte staat met een verrassend gevarieerd klimaat. Langs de zuidkust is het vaak mild, terwijl het binnenland in de zomer aangenaam warm kan worden, rond 25°C. ’s Nachts kan het echter flink afkoelen, dus warme kleding is aanbevolen. Door de noordelijke ligging is het in de zomer bijzonder lang licht: in Fairbanks zijn de nachten soms korter dan vier uur. Een voordeel van deze noordelijke ligging is dat je in de nazomer kans maakt om het beroemde noorderlicht te zien.
Wie zijn de Inheemse bevolking van Alaska?
Alaska heeft een lage bevolkingsdichtheid en ongeveer 735.000 inwoners, waarvan iets meer dan een kwart in Alaska geboren is. Slechts 15% behoort tot de inheemse bevolkingsgroepen, zoals de Inuit en Athabascans. Tijdens de reis maak je op een oppervlakkige manier kennis met hun cultuur, aangezien de grootste dorpen van deze bevolkingsgroepen noordelijker liggen dan onze route. De diversiteit en geschiedenis van de bevolking dragen bij aan het unieke karakter van de staat.
Zijn de entreegelden van de nationale parken in de reissom inbegrepen?
Ja, de entreegelden voor de nationale parken zijn bij de reissom inbegrepen. Mocht je van Denali nationaal park meer willen zien, wat zeker aan te raden is, dan dien je wel een tour te boeken waarbij je met een bus verder het park ingaat. De prijzen verschillen per tour en starten vanaf $32,- per persoon.
Stel je vraag
Staat jouw vraag hier niet tussen? Stel deze dan via info@djoser.nl.
Foto's en video
Reisblog Alaska
-
De langste bergketen ter wereld
Als je de wereldkaart volgt van noord naar zuid langs de westkust van Amerika gaat je vinger vanzelf...